Eesti uudised

Lisatud Haridus- ja Teadusministeeriumi kommentaar

Seadusemuudatus: õpetajad saavad õiguse lapsi läbi otsida (44)

Kristiina Tilk, Siim Randla, 24. mai 2016 06:00
ÕIGUS LÄBI OTSIDA: Varem on keelatud esemete ja ainete hoiulevõtmiseks olnud vaja tuvastada, et õpilane neid kooli kodukorda eiravalt kasutab. Seadusemuudatusega aga võib kool võtta need hoiule ka siis, kui õpilane neid kaasas kannab, kuid ei ole koolis veel kasutanud ehk teisisõnu tagatakse võimalus sekkuda enne võimaliku ohu tekkimist. Foto on illustratiivne.Foto: Tiina Kõrtsini

Lapsevanemad: mille alusel seda tegema hakatakse – vaadatakse lapsele otsa ja kui nägu ei meeldi, otsitakse läbi?

Ajendatuna 2014. aastal kogu Eestit vapustanud juhtumist, kus Viljandi koolipoiss tappis isa tagant varastatud relvaga oma saksa keele õpetaja, täiendas haridusministeerium kehtivat põhikooli- ja gümnaasiumiseadust punktiga, mis annaks õpetajale õiguse laste koolikotte läbi vaadata. Eelnõu läks kooskõlastusele. Mida arvavad aga sellistest läbiotsimistest lapsevanemad?

"Kui õpetaja saab loa lapse koolikotis tuhnida, peaks laps saama loa ka õpetaja koti sisu uurida. Kui üks saab loa, ei tohi see teisele ka keelatud olla. Nõuame võrdset kohtlemist, aga siin sõidame lapse privaatsusest lihtsalt üle?" pahandab eelnõu sisuga tutvunud lapsevanem ja küsib: "Mis me tahame koolist nüüd vangla teha või?"

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.10.2018
Koolitöötajad saavad õiguse lapsi läbi otsida

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee