Maailm

Obama ei kavatse Hiroshimas aatompommi pärast vabandada (42)

Toimetas Kristin Aasma, 23. mai 2016, 10:01
USA president Barack Obama alustas visiiti Vietnami ja Jaapanisse 21. mail 2016 Marylandist Joint Base Andrewsist.Foto: Reuters / Scanpix
USA president Barack Obama ütles intervjuus Jaapani ringhäälingukompaniile NHK, et ei kavatse sel nädalal Hiroshimat külastades vabandada selle eest, et ameeriklased heitsid Teise maailmasõja lõpus sellele linnale aatompommi, mis tappis kümneid tuhandeid inimesi.

Vastates küsimusele, kas ta kavatseb Hiroshimas sõna võttes ka vabandada, ütles Obama: "Ei, sest ma arvan, et on tähtis mõista, et sõja keerises langetavad liidrid igasuguseid otsuseid."

Samal teemal

Tegemist on tema administratsiooni seni kõige selgema avaldusega teemal, mis on aastakümneid tuliseid vaidlusi põhjustanud, kirjutas ERRi uudisteportaal.

"On ajaloolaste asi esitada küsimusi ja neid uurida, kuid kui inimene, kes on nüüd istunud selles ametis seitse ja pool aastat, tean ma, et iga juht peab tegema väga raskeid otsuseid, eriti sõja ajal."

USA õhujõud korraldasid 6. augustil 1945 Hiroshimale maailma esimese tuumarünnaku, kolm päeva hiljem visati tuumapomm ka Nagasakile, kokku hukkus rünnakuis ligikaudu 214 000 inimest.

42 KOMMENTAARI

m
Mart Laari uue ajaloo õpiku järgi 25. mai 2016, 08:50
ei visanudki USA Hiroshimale aatompommi. Hoopis N Liit viskas. Õppige uut EW ja "martlaalide" ajalugu!
t
Tsiviilelanike tapmine pole mitte kunagi õigustatud. 24. mai 2016, 09:58
See on alati kuritegu. Muidugi peaks Obama vähemalt vabandama oma riigi nimel, aga temast pole seda muidugi oodata.
Loe kõiki (42)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee