Eesti uudised

Kahe lapse elu nõudnud batuudiõnnetuse süüdistus jõudis kohtusse (1)

Juhan Haravee, 23. mai 2016 06:00
ÕNNETUS: Kaks last sai lendu läinud batuudilt allakukkumisel surma ning kolm raskelt viga.Foto: Anni Õnneleid
"Uurimisorganite tööle ei ole mul midagi ette heita," lausus aastataguse tragöödia üks võtmetegelane, batuudirentija Alger Vedler. Ta kinnitas, et on teadlik tema ja veel kahe inimese süüdistusega toimiku kohtusse saatmisest.

Mullu 5. juulil juhtus Tartumaal Tõrvandi alevikus üliraskete tagajärgedega õnnetus: laste sünnipäevapeol võttis tuule alla täispuhutav batuut, mis tõusis koos lastega mitmekümne meetri kõrgusele. Kaks last sai lendu läinud batuudilt allakukkumisel surma, kolm raskelt viga. Hukkusid 7aastane poiss ja 5aastane tüdruk.

Samal teemal

Eelmisel nädalal saatis Lõuna ringkonnaprokuratuur kohtusse kahe lapse surmaga lõppenud batuudiõnnetuse kriminaalasja, milles on süüdistus esitatud kolmele inimesele. Teadaolevalt on kaks batuudipaigaldajat ja batuudirendi ettevõtte juht sõlminud prokuratuuriga kokkuleppe neile süüdistuses etteheidetava teo, surma põhjustamises ettevaatamatusest karistuse osas. Kahe või enama inimese surma põhjustamise eest ettevaatamatusest karistatakse seaduse järgi kuni viieaastase vangistusega.

Batuudirendiettevõtte Airfun OÜ juht Alger Vedler ütles eile Õhtulehele, et on teadlik sellest, et tema ja veel kahe inimese

uurimistoimik on kohtusse jõudnud. "Uurimisorganite tööle ei ole mul midagi ette heita," lausus Alger Vedler eile hommikul.

"Midagi täpsemalt ma praegu aga öelda ei saa, sest seda ma teha ei tohi. Võin vaid lisada, et mulle süüks pandavas teos tunnistan end süüdi. Nüüd tuleb ära oodata, millise karistuse mõistab kohus, ning rohkemat mul öelda ei ole."

Kohtuistung toimub tõenäoliselt kinniste uste taga, sest prokuratuuril on kavas taotleda kohtult istungi kinniseks kuulutamist kannatanute huvides. Kohus ei ole veel istungi aega kindlaks määranud.

Eeluurimise käigus tuvastati, et täispuhutav batuut ei olnud kinnitusvaiadega maa küljes, mis võimaldaski tuulehool selle koos lastega õhku tõsta.

Päev pärast kahe lapse surmaga lõppenud traagilist õnnetust kinnitas Vedler, et tema jaoks on juhtunu enneolematu. Ettevõtja sõnul paigaldasid batuudi kaks tema töötajat, keda õnnetuse hetkel aga enam kohal ei olnud.

"Minule teadaolevalt kergitas tugev tuulepuhang või tuulispask selle üles ja kandis paarikümne meetri kaugusele," rääkis Vedler ajakirjanikele.

Tõrvandi batuudiõnnetusega seoses esitas majandus- ja taristuminister Kristen Michal järelepärimised nii tehnilise järelevalve kui ka tarbijakaitseametile.

"Hoolikas suhtumine seadmetesse ja atraktsioonidesse, mida pakutakse, on kindlasti õnnetuste ärahoidmise võti," ütles Michal paar päeva pärast õnnetust Õhtulehele.

"Tehnilise järelevalve amet saab hinnata seadmete ohutust, millega üldse Eestis teenuseid osutada lubatakse. Tarbijakaitseamet saab kindlasti ka tulevikus teha kontrolle, et vajalik hoolsus ning selged juhised klientidele teenuste pakkumisel oleks tagatud."

"Paraku ei suuda ka ükski regulatsioon ega muu seadusandlik tegevus täielikult välistada õnnetuste juhtumist. Õnnetusi aitab ära hoida müüjate, teenusepakkujate ning kasutajate teadlikkus võimalikest ohtudest, nende maandamine ning ohutuse prioriteediks seadmine," rääkis tarbijakaitseameti kõneisik Pille Kalda mullu Õhtulehele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee