Eesti uudised

"Käin iga päev õnnetuskohas küünlaid süütamas. Pireti hing on ikka veel siin." (51)

Teele Talve, 23. mai 2016 06:00
EMME ON TAEVAS INGEL: Elenora ja Janec teavad, et nende emme vaatab neile taevast alla ja on alati nende südame lähedal. Foto: Laura Oks

Volbriööl Pärnus ATVga õnnetusse sattunud naise elukaaslane ütleb, et elus hoiavad teda vaid lapsed.

"Pidime suvel minema kõik koos loomaaeda ja nüüd olen ma üksikisa," ei mõista Janec, kuidas temast koju süüa tegema jäänud elukaaslane Piret mõni tund hiljem ATVga õnnetuses surma sai. "Kust ta üldse selle ATV sai?"

Neljapäeva pärastlõunal kostab päikeselises Pärnu kesklinnas punasest kulunud puitmaja hoovist vali muusika. Inimtühjas aias seisavad kaks lasteratast, mis on jäänud täpselt sinna, kust neilt maha astuti. Maja ääres põlevad küünlad ja vaasides on palju lilli. Tuules hõljub lahtisest aknast pitskardin, mille taga askeldab mees. Hoovis leviva rasvalõhna järgi võib aimata, et toidutegemine on pooleli. "Ja? Keda te otsite?" pistab kardina vahelt pea välja päevitunud nägus kolmekümnendates tumedapäine mees. "Lähme tuppa. Ma tegin just pannkooke," juhatab end Janeciks nimetav mees meid tillukesesse kööki, kus pliidil suhkruga pannkoogid ja laual poolik õlu.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee