Maailm

Alasti enesetapja heitis end inimeste silme all lõvidele söödaks (18)

Õhtuleht.ee, 23. mai 2016 06:00
MÕISTETAMATU TEGU LASTE SILME ALL: Lõvipuuri hüpanud mees loomade küüsis.Foto: Twitter
Laupäeva hommikul kiskus 20aastane noormees end loomaaiakülastajate silme all paljaks, ronis lõvipuuri katusele ja hüppas sealt kiskjate ette, kes hakkasid temaga mängima kui kassid hiirega. Tšiili Santiago loomaaia turvameestel ei jäänud mehe päästmiseks muud üle, kui kaks lõvi maha lasta.

Noormehe taskust leiti hüvastijätukiri, millest selgus ka tema nimi: Franco Luis Ferrada. Kirjas oli vihjeid apokalüptilistele nägemustele. Ta viidi raskes seisundis haiglasse, kuid eilsetel andmetel pole noormehe elu enam ohus.

Loomaaia direktori Alejandra Montalva sõnul oli zoopark enesetapukatse ajal inimestest tulvil. "Ta oli ostnud pileti, läinud alale, kuhu tavaliselt külastajaid ei lubata, seal mingil kombel roninud lõvipuuri katusele, sealt kiskjate ette hüpanud, endal riided seljast kiskunud ja loomi ärritama hakanud," rääkis Montalva kohalikule ajakirjandusele.

Briti ajaleht Independent kirjutab, et turvamehed tulistasid esmalt uinutipüssist, kuid ei saanud lõvile pihta – nool tabas hoopis Ferrada kaela. Pärast seda polnud enam valikut – arvatavalt 22aastased ema- ja isalõvi tuli maha lasta.

Üks pealtnägijaist rääkis Tšiili raadiojaamale BioBio, et tema meelest reageerisid turvatöötajad juhtunule aeglaselt. "Lõvid ei rünnanud kohe, noormeest oleks saanud vigastamatult päästa. Selle asemel loopisid turvamehed kõigepealt puuri külma vett, siis ajasid inimesed eemale – kõik olid šokis ja karjusid hirmust – ning alles siis tulistasid," arutles ta. Pealtnägija meelest oli väidetav enesetapja puuri hüpates karjunud midagi jumala kohta.

"Kõik olid hirmul, kui seda nägid. Vanemad katsid laste silmi, et nad puuris toimuvat ei näeks," rääkis isa, kes oli oma kaks last parajasti koletu vahejuhtumi alates lõvipuuri juurde toonud.

Eile rippus loomaaia Facebooki lehel hulk kommentaare, milles zood süüdistati lõvide julmas tapmises ja väideti, et turvameetmed on liialt algelised, et loomi pahatahtlike inimeste eest hoida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee