Seisukoht

Seisukoht | Ametnike salajutud (5)

Karoliina Vasli, reporter, 22. mai 2016, 19:38
Vestlesin hiljuti ühe riigiasutuse pressiesindajaga, kes suutis üpris lühikese kõne jooksul kuus korda manitseda stiilis: kõik, mis ma räägin on “off the record” ehk mitte tsiteeritav! Kui torkasin korra vahele, et sain juba aru, ütles ta vaikselt: noh, aga teame ju kõik Ilmar Raagi juhtumit.

Kui Eesti Päevaleht tahtis julgeolekuasutustelt teada, kas Norra julgeolekuportaali väited Vene erivägede tegevuse kohta vastavad tõele, helistas ajakirjanikule hoopis riigikantselei strateegilise kommunikatsiooni nõunik Ilmar Raag. Ajaleht avaldas Raagi moraalilugemise. Igati loogiline, meedia pole ju suukorvistatud. Ent selle üks tagajärg on seegi, et nii pressiesindajad kui ka muud ametnikud kardavad veel rohkem meediaga suhelda. Viimastel nädalatel olen kuulnud tihti lauseid: „Sa ei lindista, eks?“ või „Kordan igaks juhuks üle, see on omavaheline jutt.“ 

Eks see näitab veelgi pingeid riigiaparaadis ja jälgimisparanoiat. Mida kapseldunumad ja „off the record“ riigiasutused on, seda vähem informeeritud on meedia ning teadmatuses laiem avalikkus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee