Foto on illustreeriv.Foto: Alar Truu
Delfi/Õhtuleht.ee 22. mai 2016 17:36
Ehkki Kiltsi lennuväljal pealtvaataja surmaga lõppenud õnnetuse asjaolud on alles selgitamisel, oli kohalike andmetel kahe auto kokkupõrke põhjuseks teel lebanud rehv.

Rehve kasutatakse sealsel ruleerimisrajal eriti katkiste kohtade eest hoiatamiseks, ametliku loa saanud kiirendajad aga ruleerimisrada selleks ei kasuta. 

Eesti Audi Klubi esindaja Joel Zernask rääkis Delfile, et klubil on kaitseliiduga turvaliste kiirendusvõistluste korraldamiseks kokkulepe ja need võistlused toimuvad maandumisrajal, mille korrashoidmises klubi ka osaleb.

Ent õnnetus juhtus tema teada just lähedal asuval ruleerimisrajal, mis on tehtud betoonplaatidest, maandumisrajast kolm korda kitsam ja üsna lagunenud. Halvemate kohtade markeerimiseks pannakse sinna rehve ja ilmselt üks sellistest ka kiirendajatele ette jäi ning sellest mööda põigates ta pealtvaataja surnuks sõitiski.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

14. mail kella 19 ajal juhtus liiklusõnnetus Lääne maakonnas Ridala vallas Kiltsi lennuväljal, kus kiirendasid kõrvuti sõiduauto Audi S8, mida juhtis 19-aastane mees ja sõiduauto Audi S8, mida juhtis 26-aastane mees.

Kiirendamise käigus põrkasid suurel kiirusel sõidukid külgepidi kokku ja kaotasid juhitavuse. Esimene sõiduk kaldus vasakule teepervele ja jäi seisma. Teine sõiduauto kaldus paremale teeserva ja sõitis otsa pealtvaatajale, 22-aastasele mehele, kes suri saadud vigastustesse kohapeal.

Samuti sai vigastada 26-aastane autojuht, kes toimetati Läänemaa haiglasse.