PUUDE VAHEL: Ümbritsev parkmets õnneks tuld ei võtnud.Foto: Erakogu
Arvo Uustalu 21. mai 2016 06:00
Ööl vastu reedet põles Narva-Jõesuu Barracuda kohvik suure leegiga. Omanik on kindel, et tule panid räästasse konkurendid.

19. mai öösel kell 1.38 teatati häirekeskusele, et Narva-Jõesuus Pargi tänaval põleb kohvik. Päästjate kohale jõudes põlesid kohviku välisseina juures olevad küttepuud ning leegid olid end läbi närinud ka katuse servast.

Päästjad said tulele piiri kell 2.47 ning kustutustöid lõpetati veel ligi pool tundi hiljem.

Mis täpselt põlengu põhjustas, selgitatakse menetluse käigus, kuid uurimine on üle antud politseile. Ida prefektuurist öeldi Õhtulehele, et menetlus on algatatud karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb asja rikkumist ja hävitamist.

Perekohvikut pidav Julia on veendunud, et hoone süüdati tahtlikult ning ta on ka üsna kindel, kes võis olla süütaja.

"Näpuga ei saa esialgu veel kellegi peale näidata, aga kui turvavideod on läbi vaadatud, siis peaks selgus majas olema," usub ta.

"Kell 22.15 panime kohviku kinni ja läksime ära. Öösel teatas G4S, et Barracuda põleb. Kui meie abikaasaga kohale jõudsime, olid päästjad juba kohal. Leegid olid katusest väljas, aga minu abikaasa jõudis suure osa kohviku inventarist välja tassida."

Barracuda on avatud aasta läbi, kuid populaarses suvituslinnas elavneb suvel kohvikuelu mitu korda.

"Talviti on raske, aga oleme vastu pidanud ja maksame aasta läbi makse. Suvel tuleb turule kahjuks ka neid, kes ebaausalt kauplevad. Kuuendal mail avati meie lähedal üks putka. Meil oli nendega konflikt ning õhku paisati ähvardusi. Kohvik on meie kolmelapselise pere ainus elatusallikas. Kahju, et nii läks, aga oma õiguste ja seaduste täitmise eest peab seisma. Ei uskunud, et meil veel nõnda asju aetakse, nagu oleksid pöörased üheksakümnendad tagasi," nendib ta.

Ühe Narva-Jõesuus elava naise teada puudub kõnealusel Barracuda konkurendil alkoholi müügi luba, kuid ometi alkohoolseid jooke seal müüakse.

Barracuda on korraliku summa peale kindlustatud ning Ossipova usub, et hoone peaks kindlustusrahaga korda saama.

"Põlenud oli õnneks vaid üks sein ja selle juures katus. Esialgse hinnangu järgi lubati meile, et kohvik remonditakse kahekümne päevaga," räägib ta.

Kohviku läheduses teisi hooneid ei ole. Barracuda asub mändide vahel ning paar puud kasvas kujunduselemendina lausa läbi kohviku katuse. Neist tuleb nüüd loobuda. Suuremast põlengust päästis see, et kohvikut ümbritseva metsa süttimine suudeti ära hoida.

Kommentaarid  (2)

Fantastiline nelik 21. mai 2016 12:48
Äkki see jobu leegitsevmees pani põlema,IRW
Tuleb 21. mai 2016 11:30
heks kiita iga katse hävitada alkoga kauplevad kohvikud ja muud müügipunktid. Ei alkole!

SISUTURUNDUS