Maailm

Pussy Riot: Venemaa vajab revolutsiooni

Allan Espenberg, 21. mai 2016 06:00

31 KOMMENTAARI

s
22. mai 2016 16:45
Selliseid tarku,pikkade kommentaaride kirjutajaid on hea lugeda! Super! Jätkake samas vaimus.Lausa hariv jutt. Meeldib.
x
XD/ 22. mai 2016 11:31
Oodaku enne kui Eesti piir ja EL on valmis, peale seda madistagu palju tahavad. Samas üritajaid on pidevalt olnud ja tuleb veel, kuid tsaar Putin oma käsilastega on pidevas valmisolekus/lahingus.
t
Tore ju/ 22. mai 2016 11:25
et selliseid vaimuvälgatusi Eesti meedias avaldatakse ... keegi vene päritolu artist tahab surma ja et seda kogu Venemaa rahvas tunda saaks. Väga silmakirjalik ja vastutustundetu.
Revolutsioni olemus on hävitada ja luua kaost ... surma.
Ma ei hinda sellist meediat kõrgelt, mis vahendab rumalust.
m
Miks vaja/ 22. mai 2016 11:28
selliste artistide rumalaid artikleid avaldada???
Näen et siin on kaks varianti: kas meedia teeb teadliku koostööd nendega, kes tahavad inimeste surma või meedia on lihtsalt rumal ja laseb ennast ära kasutada surmakülvajate tööriistana.
r
revolutsioon/ 22. mai 2016 11:05
? Miks puhkes 1917.a.. revolutsioon?
• rahutused sõjaväes: vilets varustus , suured kaotused armees • majanduslik kaos: tööjõu- ja toorainepuudus, transpordi/kütusekriis, näljamässud • keisrivõimu autoriteedi langus • rahulolematuse üldine kasv: linnades rahutused, rahul polnud ka aadlikud ja kodanlus.
Seega lihtrahvas ei suutnud enam niimoodi nälgides edasi elada ja
kodanlus ning aadlikud ei tahtnud enam nii, ilma poliitilise võimuta edasi elada.
Ainult meeleheitlik nälg suudab vene inimese inimese tänavale revolutsiooni tegema tuua.
Nii juhtus 1962. aastal Rostovi oblastis Novotšerkasskis, kus liha ja leiva hinna tõstmise järel algasid tehastes streigid ja massilised rahutused. Võimud surusid rahva väljaastumise julmalt maha: Kremli käsul tulistati tööliste meeleavaldusi, streigi korraldajad hukati.
Enamlaste katsed 1918. aastal talupoegadelt leivavili ja kariloomad jõuga ära võtta, tõid ka kaasa ülestõusu. Alles siis haarasid talupojad relva kätte. Kuid nad ei sõdinud mitte vabaduse, vaid leivatüki eest.
Ka praegune Venemaa on lähedal sellisele revolutsioonieelsele olukorrale, kus lihtrahvas enam ei suuda ja ei taha nälgida ja rikkad oligarhid, kelledel on miljonid ja miljardid välismaa pankades kinnikülmutatud, ei taha ka nii enam edasi elada.
Varem või hiljem saab üks suur, isegi väga suur ja laiaulatuslik mäss või revolutsioon Venemaal toimuma.
Mis aga tuleb peale seda, ei oska keegi ette arvata?
Igatahes valitseb siis teatud aeg anarhia, meeletu korralagedus, purustamised, lõhkumised, puudub igasugune riiklik valitsemisvorm.
l
lihtrahvas/ 22. mai 2016 21:59
pole Venemaal mingit revolutsiooni kunagi teinud. Revolutsiooni tegid eranditult juudid ja seda ka raha eest.
l
leitud/ 22. mai 2016 10:23
Teatavasti vajavad hädapätakad alati vaenlast, kelle peale näpuga näidata, keda kõikides puudustes ja apsakates süüdistada. Hitleril olid selleks juudid ja mingid alaminimesed, kui elu nii kiiresti ei paranenud, nagu algul suure suuga lubati.
NSV Liidul oli rohkem fantaasiat. Kõiges olid algul süüdi buržuid ja end varjavad, saboteerivad kontrad ning valgekaartlased. Seejärel tulid mängu pahad trotskistid. Siis kulakud.
Aga kui keegi vastane oli mingi saabasteta paljasjalgne, siis oli ta lihtsalt kulakutele käsilane. Siberisse saadeti aga nii üks kui teine.
Lõpuks olid veel ka rahvusvaheline imperialism, selle salasepitsused ning eriti aga Ameerika Ühendriikide must, karvane käsi. Ameerika spioonid ning diversandid pidid ausat nõukogude inimest varitsema lausa iga nurga peal.
Venelased lihtsalt ei saa ilma nähtava vaenlaseta elada, sest muidu võib loll rahvas äkki avastada, et valitsejad ise ongi kõik vussi keeranud ja riigi ning rahva räigesse vaesusesse viinud.
Seega vajab ka Putin vaenlast nagu õhku. Et oleks keda kõiges süüdistada, et oleks keda ähvardada. Ja kellega oma rahvast hirmutada, et see kuulekas püsiks ning rihma pingutaks.
Täüselt nii nagu teeb tema noorem kolleeg Kim-gi Põhja Koreas.
n
nii vaadates/ 22. mai 2016 11:32
Otsitakse välisvaenlast kuid Eesti on samade dilaemmade küüsis - mis viib hukule.
Me ei erine sellest, ei Venemaast ega ülejäänud maailmast ... kuid revolutsioon tähendab inmestele palju kannatusi ja surma ... miks sellist "surmavat maailmavaadet" peab promoma, kas tõesti vaid väikese taskuraha pärast (Juuda seeklid).
j
jah/ 22. mai 2016 14:07
Kremli töll
Esiteks
- Eesti Vabariigi hukku te promote ja kuulutate juba 25 aastat!
Aga eestlasete elu on muutunud selle 25 aastaga 10 korda paremaks kui see oli vene okupatsiooni ajal.
Teiseks-
kui sina oled oma hinge ja au mahamüünud ja saad juudaseekleid ehk kremli kopikaid, ega siis teised sinusugused müüdavad hinged ei ole
5
5654/ 22. mai 2016 09:50
mine ukrainasse tee seal oma si...st revolutsiooni idikas
l
lIDSIKARI MA ÜTLEN/ 22. mai 2016 07:54
k
kõige suurem/ 21. mai 2016 21:57

ü
üks oli juba/ 21. mai 2016 21:52
e
21. mai 2016 12:37
Ebameeldivad putukad. Võiks 1:0 teha, aga lärm oleks liiga suur. Nood teavad seda ja hoiavad maailma üldsuse tähelepanu kogu aeg endal. Ühel hetkel jäävad siiski kõigest ilma, algul tähelepanust.
Putin on kellumeeste ja põllemeestega ühest pundist, muidu ei saaks ta varasid üle ilma nii palju omada. Eks siis žonglöörib vene rahva ja oma peremeeste usalduse vahel.
m
mmm/ 21. mai 2016 10:32
nende puhul toimib peaaegu üksühele võrdlus tsaariaegsete kommunistidega. retoorika on täpselt samasugune, samuti ka tegevus ja ideoloogiline baas. asja juurde käib ka väikene kinniistumine ja eksiil. tõenäoliselt on samad ka rahastamise allikad. ei tea, kas tagantjärgi hakatakse putinit samamoodi liigses pehmuses süüdistama nagu praegu tehakse nikolai II puhul? praegu on ju tavaline retoorika see, et kui nikolai ei oleks nii hea inimene olnud ja oleks siis tegutsenud, kui oli veel võimalik hüdral pea maha võtta, oleks ära jäänud 70 aastat verist ajalugu. kes teab, kuidas oleks läinud. aga praeguse maailma puhul on I MS ja vene revolutsiooni-eelse maailmaga paralleelid nii ilmsed, et suisa karjuvad silma ja kõrva.
p
paralleelid?/ 21. mai 2016 11:48
venemaad juhivad ju siiamaani kommud
m
mann/ 21. mai 2016 14:33
k
kahjuks/ 21. mai 2016 12:47
Su jutus puudub üks oluline komponent - revolutsiooniliselt meelestatud progressiivne
rahvamass, revolutsioon venemaal oleks pigem mõne veel hullema diktaatori, kui Putin võimuletulek, seda võiks isegi uskuda, sest sellel on masside tahe taga.
m
mmm/ 21. mai 2016 13:24
jah, ega ajalugu ei kordu kunagi. aga on sarnased mehhanismid. nii palju kui ma olen aru saanud, ei olnud ka venemaal mingit "progressiivset rahvamassi", see on pigem tagantjärele loodud müüt, sellest kuidas rahvas vihkas tsarismi ja tahtis riiki pöörata. pigem oli revolutsioonieelne aeg selline, kus rahvas oli suhteliselt rahulik ja kommunistid nägid kurja vaeva, et rahvast koosolekutele kokku saada.
praeguse aja oluline faktor on massimeedia. kelle käes on teleruupor, tema võib kujundada meelsust. sellist aega ei ole varem olnud ja seetõttu ei saa ka ajaloosündmused enam samamoodi korduda.
a
Alar1/ 21. mai 2016 10:07
Revolutaioon Venemaal on kahe otsaga asi. Me ei tea, mis saaks siis, kui revolutsiooni tagajärjel mõni Žirinovski-taoline võimule saab. Siis hakkame võib-olla Putinit tagasi igatsema.
n
nii see on/ 21. mai 2016 10:25
Siis oleks neljas maailmasõda ja suurevenemaa lõpp! Praegu hoiab USA ja Euroopa seda tagasi! Venemaad tahaks ikkagi Hiinlased ja mõned praeguse miljardärid seal saudiaraabias! Sellepärast et venemaal on sidemed Iraaniga, ja Iraan on Siiitide ikoon! Siiitidel ei ole keelatud naise nägu näitamaks kuigi nad ei tohi meestega ühes ruumis mošees viibida. ülemaailma sunniitide ikoon on saudiaraabia ja põhjaaafrika. Kus muhameed siis sõnumid sai allahi enda käest. Siiidi usk iseenesest on lõuna pakistani ja india usuga seotud on iraan see koht kus saavutati Pärsia sahhiini üle võidu. Pärsias oli Sahh kes majanduse allakäigu tõttu loobus oma riigist. Ise eneses sahh oli tülis Aseritega kus põhja iraan on hoopis lõuna Aserbaidzaan. Selle erimeelsuse tõttu kaotas Sahh Siiitidele sest ei olnud oma riigis kellele toetada. Inglased kes said Pärsialt kulla, USA kes sai ka mingid maavarasid. kõik keerasid selja ühe asja pärast sest me mäletame teistmaailmasõda ja milline genotsiid.
m
mmm/ 21. mai 2016 13:17
žirinovski oleks suht hea variant, kuna tegemist on jutupauniku, mitte tegudeinimesega. aga kaua ta ei püsiks. hullem variant oleks mingi hull kindral, kellesuguseid on staabid täis ja keda hoiab praegu tagasi putini kgb-taustaga sõpruskond. kui mingisugune militaarhunta peaks venemaal võimule tulema, siis sellist veresauna pole tõenäoliselt maailm veel näinud, mis siis lahti läheb. kui vaadata veidi vene netivideosid siis on suisa uskumatu mis juttu ajavad sõjaväemundrites inimesed. nende kõrval tunduvad ülikondades putini kagebešnikud-ideoloogid suisa intelligentsed inglid.
a
alarile/ 21. mai 2016 21:23
mina jälle ootan pikisilmi,millal savisaar eestis võimule saab ja see aeg pole enam kaugel.
j
Jeesus sinu nimel/ 21. mai 2016 09:58
Hoia meid Jeesus Kristus... hoia ka neid Venemaa kannatajaid! Sest sinu nimel me elame ja toitume, tunneme rõõmu sinu ilmamaast et siis surma maailma jõudes sinu juurde valguse poole. Anna andeks parastajatele ja tativahutajatele kes siia kommenteerima on tulnud. Sest nad ei tea mida nad teevad!
u
Usklik Aleks/ 21. mai 2016 14:47
f
Ford?/ 21. mai 2016 09:58
Aasta pärast ongi juba 100 aastane juubel, eelmisest 17 aaastast. 13 aastaga võrdlemine käib juba praegu :)
f
21. mai 2016 09:47
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
Sina oled putinist!/ 21. mai 2016 09:53
Usklik inimene ei ole terrorist venelased on ju mörvarid ja okupandid!
s
see/ 21. mai 2016 09:34
tüdruk on poliitikute käpiknukk ,teeb seda ,mida kästakse ning selle eest saab ka raha.ajuvaba naine arvab,et ta midagi suudab aga ta on tühi0,arvab,et saab mõjutada ameerika presidendi valimisi,rääkimata venemaast.aga meie kohe avaldame sellist jura.

n
nõrgamõistuslik ropendaja/ 21. mai 2016 09:23
a
agõgõ/ 21. mai 2016 09:10
Venemaa vajab uut ,,Leninit , et kõik traadi taha panna ja organiseerida seal terror.
t
21. mai 2016 08:11

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee