Eesti uudised

Marina Kaljuranda nõustab 25aastane reformierakondlane (51)

Piret Kütt, 20. mai 2016 16:44
Evert RööpsonFoto: Reformierakond/Facebook
Sel nädalal asus välisminister Marina Kaljuranna nõunikuna tööle 25aastane reformierakondlane Evert Rööpson.

Rööpsoni ametisse valimisel tegi otsuse Kaljurand ise.  "Eestis on tavaks, et igal ministril on poliitiline nõunik, ning minister otsustab ise, milliste omaduste ja pädevusega nõuniku järele tal vajadus on," kinnitati Õhtulehele välisministeeriumist. 

Miks reformierakondlane?

Samal teemal

Ministeeriumi sõnul on minister küll parteitu, ent peaministri poolt valitsusse kutsutuna Reformierakonna valitsusdelegatsiooni liige. "Seega kaaludes erinevaid kandidaate otsustas välisminister kandidaadi kasuks, kellel on kogemusi ka poliitika valdkonnas."

Rööpsoni ülesanded

"Kuna alustasin alles paar päeva tagasi, siis konkreetsemad ülesanded ja vastusvaldkonnad võivad veel täpsustuda, kuna see sõltub ka ministri poolt jagatavatest ülesannetest," sõnas Rööpson Õhtulehele.  "Suuremas pildis kuulub aga minu ülesannete hulka ministri poliitiline ettevalmistamine kohtumisteks (s.h. materjalide koostamine, vajalike instantsidega sidepidamine, osalejate kutsumine jmt), regulaarsete maakonnavisiitide ettevalmistamine, suhtlemine teiste ministeeriumitega, ministrile nõu andmine vastavatel teemadel kursis olemiseks, lisaks ka kommunikatsiooniga seonduv korraldus ja nõuanded."

Gümnaasiumihariduse on Rööpson omandanud Hugo Treffneri Gümnaasiumis, praegu on ta aga lõpetamas Tartu Ülikooli riigiteaduste erialal. "Sügisest jätkan oma õpinguid magistriõppes võrdleva poliitika erialal," lubab noormees.

2015. aasta oktoobris tõusis teemaks, et kaitseministeeriumi uus nõunik on 22aastane Leet Rauno Lember, kes toona enda tööst rääkima ei rutanud. Hiljem selgus, et tema peamiseks tööks on kaitseministri töö koordineerimine ja riigi kaitsepoliitika kohta ta tegelikult nõu ei anna.

"Üldisemalt võib öelda, et kõigi poliitiliste nõunike roll on olla ministrile ühenduslüli ministeeriumi, erakonna ja kodanikuühiskonna vahel, tagamaks ministri tõrgeteta töö," kirjutab Lember ning toob selgitamiseks näiteid enda igapäevatööst.

Lember lõpetas Kuressaare gümnaasiumi 2012. aastal ning on õppinud Kuressaare ametikoolis mitmel erialal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee