Eesti uudised

Kruusimäe: Tallinnal on lubamatult palju abilinnapäid (6)

Toimetas Gerly Mägi, 20. mai 2016, 15:33
Tallinna linnavolikogu liikme Tarmo Kruusimäe sõnul on linnavalitsus paisunud liiga suureks ning kulude optimeerimiseks tuleks vähendada töötajate arvu.

"Praktiliselt puudub Tallinnal linnapea üle aasta, juriidiliselt pea 8 kuud. Linnavalitsus on andnud selge sõnumi, et linnapea puudumine ei ole mõjutanud vähemalgi määral linnavalitsuse normaalset töörütmi," ütles Kruusimäe. "Sellest lähtuvalt võime järeldada, et Tallinna linnavalitsuse senine struktuur ei ole vastanud tegelikule töömahule."

Kruusimäe lisab, et täna puudub vajadus 2009. aastal lisaks loodud abilinnapea kohale ning selle alleshoidmine on linlastele ebaotstarbekalt kulukas. 

"Lisaks linnapea ja kuue abilinnapea kuludele peab Tallinna maksumaksja üleval ka nende büroode töötajaid, keda on tänase seisuga 27," ütles volinik. "Abilinnapeade arvu vähendades saaks kahtlemata optimeerida ka nõunike ja ametnike armeed, kes linnavalitsuse liikmeid teenindama on palgatud."

Kruusimäe lisas, et andis vastavasisulise eelnõu volikogu istungil ka menetlusse. "Nüüd on juba volikogu otsus, kas linlaste raha raiskamine jätkub senisel viisil," ütles Kruusimäe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee