Eesti uudised

Keskfraktsioon Tallinna volikogus: rahva arvamust Reidi tee kohta on piisavalt arvesse võetud! 

Gerly Mägi, 20. mai 2016 15:19
Reidi tee ühendab sadama Russalka ristmiku kaudu Pirita tee ja Narva maanteega. Kaardil lõik enim kõneainet pakkunud lõigust Reidi teel. Foto: Tallinna Linnavalitsus
Tallinna linnavolikogu eilsel istungil esitas IRLi fraktsioon muudatusettepaneku, et Reidi tee projekti saaks vedada linna volikogu. Keskerakonna fraktsioon hääletas selle maha, kuna see takistavat projekti arengut.

IRLi fraktsiooni esimehe Madis Kübara sõnul on oluline, et planeeritav Reidi tee vastaks eelkõige linlaste tegelikele soovidele ja vajadustele.

Samal teemal

"Nii oluline projekt, nagu seda on Reidi tee, peab olema lahendatud võimalikult avalikult ning kõik osapooled väärivad võimalust enda huvide eest seista ning sõna sekka öelda," ütles Kübar. "Ei ole kahtlust, et Reidi tee projekt on vajalik ning võimaldab hea lahendamise korral liikluskoormust vähendada, kuid mida läbipaistmatum on asjade kulg, seda suurem on oht, et lõpplahendus seisab vaid väikeste gruppide või üksikisikute huvide eest."

Seetõttu esitas IRL-i fraktsioon eile linnavolikogu istungil ettepaneku, mille järgi saaks Reidi tee lõpliku lahendusskeemi valida linnavolikogu.

"Kahjuks hääletas Keskerakonna fraktsioon linnavalitsuse juhendamisel ettepaneku maha, mis võimaldab linnavalitusel langetada just neile, aga mitte elanikele sobivaima lahenduse poolt," tõdes Kübar

Keskerakonna fraktsiooni esimehe Toivo Tootseni sõnul on aga rahva arvamust piisavalt arvesse võetud ning IRLi muudatusettepanek on lihtsalt projekti takistamine. 

"Nende muudatusettepanek oli põhimõtteliselt see, et ärme seda üldse praegu tee," räägib Tootsen ning tunnistab, et sellise avaldusega ei saa nõus olla.

"Täpselt samasugune sõda käis 20 aastat tagasi Tammsaare tee pikendusega," toob ta võrdluse minevikust. "Keegi ei kujuta nüüd ettegi, et seda Tammsaare tee pikendust ja Järvevana teed poleks olemas."

Tootseni sõnul on Reidi tee projekt nii inimsõbralik, kui see üldse linnatingimustes olla saaks. "See osa, mis jääb südalinna ja kesklinna, muutub jalakäijatele ja jalgratturitele tunduvalt sõbralikumaks."

"Ega see projekt pole praegugi veel lõplikul kujul valmis. Kui see kunagi valmis saab, tuleb sellest päris hea asi. Minu süda jäi küll rahule," tunnistab Tootsen.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee