Eesti uudised

Valimismängud on riskantsed asjad! 

Juhan Haravee, 20. mai 2016 06:00
Agu UudeleppFoto: ARNO SAAR
"Ei usu, et selline valimismäng võiks oluliselt mõjutada rahva hinnanguid või presidendikandidaate," kinnitab Õhtulehele EBSi kommunikatsiooniõppejõud Agu Uudelepp.

"Eesti varasem kõikvõimalike valimiste eelne kogemus näitab, et peamiselt mõjutavad sellised ettevõtmised poliitikute hinnanguid üritajatesse."

Samal teemal

Kui oma kandidaadil läheb mängus või kompassis või kuidas seda parasjagu kutsutaksegi, hästi, on asja väljamõtlejad tublid ja südametunnistusega inimesed, kes edendavad demokraatiat. Kui oma kandidaadil läheb sellises mängus viletsasti, on asja väljamõtlejad heal juhul maailmast kohe päris valesti aru saanud.

Nad manipuleerivad üldsusega ja võiks üldse millegi muuga toimetada, sest poliitikud on ju ise kõige targemad ja ilutegijad.

"Halvemal juhul sildistatakse selliste mängude väljamõtlejad lisaks konkurentide/Kremli/Valge maja või suvalise vandenõuteoreetilise maailmavalitseja käsilasteks ja tõstatatakse küsimus, kas sellistel on üldse õigust sõna võtta?!" maalib Agu Uudelepp presidendi isevalijate silme ette traagilislõbusa perspektiivi.

Aga kui see rahva presidendi valimise toigas sipelgapessa susatuna suvisel hapukurgihooajal väheke elevust tekitab, on see Uudelepa hinnangul eesmärgi täitnud ja poliitikahuvilistel kah veidike  põnevam.

Samal teemal

20.05.2016
Rahva oma presidendi 16 kandidaati selgunud
19.05.2016
RAHVA PRESIDENT: vali Eestile parim president! Kes selleks on?
19.05.2016
Kuidas presidenti tegelikult valima hakatakse
19.05.2016
Valime rahva oma presidendi