Eesti uudised

"Nelja sidruni" küsimus: miks soovitas Holsmer Kiilil Leedost eemale hoida? (5)

Mattias Tammet, 20. mai 2016, 06:00
MIS RAHA? Remo Holsmer ütleb, et vähe sellest, et ta ei tea midagi kellegi küsitud või pakutud rahast – ta soovitas ka Allan Kiilil Vjatšeslav Leedost eemale hoida.Foto: Arno Saar
Praamiärimees Vjatšeslav Leedo tunnistus, et ASi Tallinna Sadam juhatuse liige Allan Kiili küsis talt "nelja sidrunit" ehk nelja miljonit ja soovitas edasi suhelda Remo Holsmeriga, kes "ajab seda liini", tõi Leedole kaasa kutse ülekuulamisele kaposse. Holsmer ütleb, et nii võib kes iganes midagi välja mõelda.

Septembris avaldas ajaleht Postimees artikli, milles viidati, et kui praamiärimees Vjatšeslav Leedo tahtnuks saarte ja mandri vaheliste praamiliinidega jätkata, pidanuks ta toetama poliitikuid miljonitega.

Samal teemal

Artiklist käis läbi ka ASi Tallinna Sadam nõukogu toonase esimehe Remo Holsmeri nimi, kes olevat koos nõukogu liikme Kalev Lilloga (mõlemad Reformierakonnast) käinud Saaremaal Leedoga kohtumas.

Holsmer kaebas Postimehe artikli pärast kohtusse. Esmaspäeval oli hagi asjus Tartu maakohtus tunnistajana Leedo, kes kinnitas, et Holsmer ei küsinud temalt tõesti altkäemaksu.

"Remo Holsmer ei ole raha küsinud, aga "puhtad poisid" nad ei ole. Kalev Lillo pole ka minult otse raha küsinud," vahendas Postimees Leedo ütlusi kohtus. "Toetuse teema tuli päevavalgele juba hiljem, kui käis konkursi ettevalmistamine.

Raha küsimine tuli otseselt välja Tallinna Sadama juhatuse liikmelt Allan Kiililt. Ta nimetas ka summat – joonistatud oli neli sidrunit ehk siis neli miljonit. Oli öeldud, et kui saame selle summaga hakkama, siis saame poliitilist toetust.

Tuleb rääkida ja kohtuda inimestega, Remo Holsmeriga, sest tema ajab sadamas seda liini," ütles Leedo kohtus.

Holsmer, kes oli samuti esmaspäeval kohtus, ütles eile Õhtulehele, et ta ei tea, millest jutt. "Mul on väga raske kommenteerida Leedo ja Allan Kiili vahelist vestlust, sest mina ei viibinud seal," ütles Holsmer.

"Mina pole Allan Kiiliga selliseid jutte kunagi rääkinud. Tol ajal korraldas sadam laevade ostuks konkursi ja osales pärast majandusministeeriumi opereerimishankel.

Ma soovitasin Allan Kiilile mitu korda, et ta ei suhtleks Leedoga, et vältida igasuguseid võimalikke süüdistusi ja kahtlusi. Kui ta viitab oma vestluses minu nimele, siis nii võib kes iganes ju midagi välja mõelda," ütleb Holsmer.

Reformierakond on pidanud raha küsimise süüdistust varemgi tõrjuma, kui Ameerika suurinvestor Edward Burkhardt rääkis 2007. aastal "Pealtnägijale", kuidas Reformierakond küsis viis aastat varem toonaselt Eesti Raudtee omanikfirmalt BRS miljon eurot. BRS ei maksnud seda.

Reformierakonna toonased juhid Andrus Ansip ja Meelis Atonen nimetasid juttu valeks ja laimuks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee