Eesti uudised

Töövõimetu naine eelistab oma ohvreile noaga näkku lüüa (30)

Juhan Haravee, 20. mai 2016 06:00
Foto: TEET MALSROOS
Narkosõltlastest vägivaldne abielupaar sõlmis prokuratuuriga kokkuleppe: peksu ja vigastamise eest tingimisi karistatud mehel-naisel tuleb nüüd ennast ületades loobuda meelemürkidest.

34aastane Anton ja 28aastane Jana on abielus ning elavad ajutiselt Mustamäel mehe vanaema juures.

Anton ja Jana on loomult tagasihoidlikud ning peale selle ka 100protsendiliselt töövõimetud inimesed, kes ei soovi oma nägu avalikkusele eriti näidata.

Janat ei ole varem kriminaalkorras karistatud, kuid kehtivaid väärteokaristusi on tal praegu 17. Perepea Antoni minevik on oluliselt teguderohkem. Meest on kriminaalkorras karistatud kuuel korral ja kaks neist karistustest on siiani kehtivad.

Ka kehtivaid väärteokaristusi on Antonil Janast pea kaks korda rohkem ehk siis 33.

Vastavalt süüdistusele lõi Jana mullu 12. oktoobril 2015. aastal kella 12 ajal Tallinnas Kopli tänava trollipeatuses liigendnoaga näkku Reginale (27) tekitades sellega ohvrile füüsilist valu ja tervisekahjustuse.

Viis päeva hiljem, 17. oktoobril ründas Jana koos elukaaslase Antoniga Tallinnas Sõle tänava Alexela tankla juures 49aastast Tõnu. Ohver paisati maha ning hakati käte ja jalgadega peksma.

Lisaks lasi Jana selgi korral käiku liigendnoa, millega lõi Tõnut viis korda. Kinnitamata andmetel võis ründajate raevu taga olla prostituudi ja kliendi tüli, kuid seda "töövaidluse" aspekti süüdistuses avalikult esile ei tooda, seda enam, et Jana ja Anton on ju tagatipuks 100protsendilised invaliidid.

Vastavalt kohtualuse Jana ja prokuratuuri vahel sõlmitud kokkuleppele, taotles prokurör naisele karistuseks kümnekuulist tingimisi vangistust kaheaastase katseajaga.

Anton on prokuratuuriga kokku leppinud kuuekuulise tingimisi vangistuse üheaastase katseajaga. Mõlema kohtualuse karistusele lisandub veel mitu tingimust, mille hulgas on ka kohustus mitte tarvitada narkootilisi aineid.

Nii Jana kui ka Anton lubavad kõiki lisatingimusi kohusetruult täita, kuigi ega see neile kerge olema saa.

Varasemate kriminaalasjade kohtueelse uurimise käigus on Antoni organismist leitud fentanüüli, metadooni, amfetamiini, alprasolaami, nitrasepaami ja konasepaami ja metaboliidi jälgi.

Antoni väärtegude registri andmete sirvimine võtaks üleliia palju aega, piisab vaid sellest, kui öelda, et valdavalt heidetakse talle ette narkootilise või psühhotroopse aine tarvitamist või omamist ilma arsti ettekirjutuseta.

Eilse kohtuistungi eel pidas perekond end Harju maakohtu koridoris üsna agressiivselt ülal. Alkoholi lõhna aga paari läheduses tunda ei olnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee