Eesti uudised

Savisaar abilinnapeade seas "näidishukkamist" veel ei korralda? (21)

Karoliina Vasli, 19. mai 2016, 11:42
Kes on oma, kes mitte? Savisaar on väga valiv, keda ta praegu usaldada saab. On ju vastas nn Simsoni-leeri. Foto: Teet Malsroos
Kus suitsu, seal tuld? Või siiski mitte, Tallinna võimukoridorides kõlab vastu, et Tallinna linnavolikogus abilinnapeasid vähemasti praegu umbusaldama ei hakata. Samas on nende aadressil etteheiteid ka opositsioonil.

Juba eile õhtul märkis Edgar Savisaar Facebookis, et neljapäeval ei kavatseta volikogus linnavalitsuse liikmetele umbusaldust avaldada. Selleks on vaja 20 voliniku allkirjaga avaldust. Üks keskerakondlasest linnavolinik sõnas täna hommikul Õhtulehele, et tema poole keegi pöördunud pole, kuuldustest kuuliski ta vaid meedia läbi. Siiski tunnistas ta, et Savisaare tujud on kõikuvad ning ta valib väga, kas ja kelle abil oma plaane teostada.

Samal teemal

Sotsist linnavolinik: imiteeritakse linnarahva kaasamist

Sotside fraktsiooni esimees Anto Liivat märgib, et ka opositsiooni kõrvu pole jõudnud, et abilinnapeasid praegu umbusaldama hakataks. Kas opositsioon ise on muidu abilinnapeade tööga rahul? "Ma arvan, et pigem ei olda. Vaikelu, natüürmort," nendib ta ja lisab, et diskussiooni praktiliselt pole. Ta toob näiteks skandaalse Reidi tee, kus otsus on põhimõtteliselt tehtud ja linnajuhid pole valmis millestki taganema. "Sisuliselt pole Savisaare-ajaga võrreldes kontseptsiooni muudetud, imiteeritakse linnarahva kaasamist."

Sarnase poliitika jätkumist näitab tema sõnutsi seegi, et linna lisaeelarves plaanitakse 300 000 eurot eraldada munitsipaalpangale ning linna meediakuludesse lisatakse täiendav 100 000 eurot. "Põhjendatakse, et venekeelse Raepressi käivitamiseks."

Abilinnapead on Taavi Aas (täidab praegu kohusetäitjana Savisaare ülesandeid), Kalle Klandorf, Mihhail Kõlvart, Arvo Sarapuu, Merike Martinson ja Eha Võrk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee