Lennukis olnud reisijate lähedased Kairo lennujaamasFoto: KHALED DESOUKI
Martin Šmutov 19. mai 2016 06:28
Varahommikul Vahemere kohal radariekraanidelt kadunud EgyptAiri lennuk on tõenäoliselt hukkunud, teatas Prantsuse president François Hollande.

Lennuki rususid pole veel leitud, kuid Pariisi prokuratuur alustas õnnetuse võimalike põhjuste selgitamiseks juurdlust. Lennukit otsib Egiptuse sõjavägi, appi on tulnud Kreeka sõjaväelennukid. Kinnitamata andmetel võiski lennuk alla kukkuda Kreeka ranniku lähedal.

Kreeka lennujuhtimiskeskuste info põhjal kaotas lennuk kiiresti kõrgust, ütles Kreeka valitsuse esindaja agentuurile AP.

Kairos toimunud pressikonverentsil sõnas Egiptuse tsiviillennundusminister Sherif Fathy, et praegu pole võimalik välistada ei tehnilist riket ega terrorismiakti.

Lennufirma EgyptAir teatas hommikul Twitteri vahendusel, et Pariisist Kairosse teel olnud lennuk on Vahemere kohal radariekraanilt kadunud. 

11 280 meetri kõrgusel lennanud Airbus 320 kadus pärast Egiptuse õhuruumi sisenemist Eesti aja järgi kell 2.30 öösel. Lennuki viimane teadaolev asukoht on Vahemere kohal. Lennuki oodatav maandumisaeg Kairos olnuks 45 minutit hiljem, teatas EgyptAir.

Lennuki teekond Pariisist Kairosse katkes vahemere kohal (Reuters)

EgyptAiri info kohaselt saatis lennuk kaks tundi pärast radariekraanidelt kadumist välja hädasignaali, kuid Egiptuse sõjaväe väitel pole see nendeni jõudnud.

Agentuuri AFP ajakirjanikud väidavad Kreeka lennundusametnike infole viidates, et lennuk võis alla kukkuda Kreeka saare Karpathose lähedal.

EgyptAiri juhatuse aseesimees Ahmed Abdeli sõnul oli lennuki pardal 66 inimest: 56 reisijat ja kümme meeskonnaliiget. 

Foto: Lennukis olnud reisijate lähedased Kairo lennujaama rahvusvaheliste lendude terminali ees (AMR ABDALLAH DALSH)

EgyptAir teatas, et on kindlaks teinud, et reisijate seas oli üheksa riigi kodanikke: 30 egiptlast, 15 prantslast, 2 iraaklast, üks britt, üks belglane, üks portugallane ja üks inimene nii  Alžeeriast, Tšaadist kui Sudaanist. Ülejäänud reisijate päritolu on selgitamisel. Reisijate hulgas oli kolm last.

Kadunud Airbus 320 oli suhteliselt uus ja valmistatud 2003. aastal. Lennuki piloodid olid kogenud. Kaptenil oli selja taga 6275 lennutundi ja esimene ohvitser oli lennanud 2766 tundi.