(Anni Õnneleid)

Microsoft teatas täna, et müüb oma nn nuputelefonide äri 350 miljoni dollari eest maha ning ostjad plaanivad hakata Nokia nime alt tootma nii nuputelefone kui Androidiga nutitelefone, vahendab portaal Geenius.

Ametlikult on nuputelefonide äri ostjateks FIH Mobile Ltd ja HMD Global Oy. Neist esimene on Hiina elektroonikatootja Foxconn ning teise taga on mitmed Nokia endised tippjuhid ja mingis ulatuses võib-olla ka Nokia ise, sest üks koht HMD nõukogus kuulub Nokiale.

HMD teatel on neil plaanis Nokia nimega telefonid ja tahvelarvutid üle maailma müügile tuua ning nad on Nokiaga sõlminud lepingu, mis annab neile ainuõiguse järgmise kümne aasta jooksul Nokia nime all neid tooteid müüa. Samuti annab Nokia neile kasutada kõik patendid, mis selleks vajalikud on.

“HMD plaanib, et nende Nokia brändiga nutitelefonid ja tahvelarvutid hakkavad tööle Androidi operatsioonisüsteemil, ühendades maailma ühe kõige ikoonilisema telefonibrändi juhtiva mobiilitarkvara ja äpiarenduskogukonnaga,” teatas Microsoft.

Jaga artiklit

21 kommentaari

V
vana pax  /   15:19, 20. mai 2016
Endal hetkel Microsoft Lumia 640 XL, minu vajadused katab ära täiega...seepärast isegi kahju, et see bränd turult kaob.
N
nokia kasutaja  /   08:12, 20. mai 2016
kõige parem telefon mida ma ise kasutan on nokia 3310,hea lihtne kõned ja smsid saab ära saata
mul pole,vaja seda nutifonni

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis