Tehnika

MICROSOFT MÜÜB OMA MOBIILIÄRI: Nokia telefonid tulevad jälle tagasi ja saavad Androidi (21)

Õhtuleht.ee, 18. mai 2016 19:55
Foto: Anni Õnneleid
Microsoft teatas täna, et müüb oma nn nuputelefonide äri 350 miljoni dollari eest maha ning ostjad plaanivad hakata Nokia nime alt tootma nii nuputelefone kui Androidiga nutitelefone, vahendab portaal Geenius.

Ametlikult on nuputelefonide äri ostjateks FIH Mobile Ltd ja HMD Global Oy. Neist esimene on Hiina elektroonikatootja Foxconn ning teise taga on mitmed Nokia endised tippjuhid ja mingis ulatuses võib-olla ka Nokia ise, sest üks koht HMD nõukogus kuulub Nokiale.

HMD teatel on neil plaanis Nokia nimega telefonid ja tahvelarvutid üle maailma müügile tuua ning nad on Nokiaga sõlminud lepingu, mis annab neile ainuõiguse järgmise kümne aasta jooksul Nokia nime all neid tooteid müüa. Samuti annab Nokia neile kasutada kõik patendid, mis selleks vajalikud on.

“HMD plaanib, et nende Nokia brändiga nutitelefonid ja tahvelarvutid hakkavad tööle Androidi operatsioonisüsteemil, ühendades maailma ühe kõige ikoonilisema telefonibrändi juhtiva mobiilitarkvara ja äpiarenduskogukonnaga,” teatas Microsoft.

Samal teemal

25.04.2016
Microsoft tõmbab Soomes telefonitootmise otsad kokku, töö kaotab 1350 inimest