Juhtkiri

Juhtkiri | Kolmekordne ametnik

Õhtuleht.ee, 18. mai 2016 19:10

12 KOMMENTAARI

j
Juku Pupp/ 19. mai 2016 16:19
Kunagi oli hea sääsavastane odekolonn nimega Troinoi.
e
19. mai 2016 15:29
Eesti on õitsva sotsiaalse apartheidi maa kus makse maksavad vaesed rikkad aga seda ei tee.See on tagatud kõrgepalagalise ja äraostetud ametnikonna ja riigikogujate kaasabil kellele mustades kilekottides raha veetakse et nad vastavaid seadusi vastu võtaksid mis tagaksid kliki satus quo säilimise ja mehitaksid kõik riiklikud ametipostid ustavate marionettidega.
m
muti / 19. mai 2016 15:04
Kuidas saab oelda ,et opi ,enamus opetajatel on korgharidus ,aga palk ei kuuni riigiametnikeni ,aga ka paljudel valitsuse ministritel ei ole isegi seda nn .bakad aga elavad kui miljonäärid
j
jants/ 19. mai 2016 11:33
Eesti riik on hakanud jälle sovhoosina käituma.Juhtkonda kuuluvad oma pere,sugulased ja sõbrad.Endale määratakse palka vastavalt vajadusele,muu pööbel aga saagu ise oma asjadega hakkama.Kui riigsektoris töötab iga neljas inimene ja saab sellist palka,siis pole vaja eriti suurt fantaseerida,palju jääb kätte tavainimesele peale maksude maksmist.14 ministeeriumit,milleks?Et oravad saaks puudlite abil võimul olla ja nende väljapressimiste tulemusel kindlalt edasi keskmist tõstes riiki prügimäe tasemele juhtida.Kaua rahval kannatust jätkub nad ei küsigi,nagunii püsivad lammastena vagusi.
k
19. mai 2016 10:57
kõrgaharidust, oletab, küüni, haridus taseme, koolis käija...
Mis haridus sul endal?
Pmt olen nõus, et kaasaegne baka jääb alla nõukaaegsele keskharidusele. Seda on julgenud välja öelda ka üks Päris Ülikooli rektor avalikult.
Aga sina õpi veel ;).
t
tahaks teha väikese arvutuse/ 19. mai 2016 04:49
Kui arvestada 700 eurolt on tulumaks kuskil 100 € Siis pm igasuguste ametnike ja nõunike kohta peab palka maksma 20-30 inimest per kärss. Ma ei hakka siin sots maksu kombineerima.. töölisel maksab selle firma, aga poliitikul nõunikul jne tuleb see raha ka nagunii maksumaksja taskust, ehk siis riigieelarvest. Väga imelik.
j
Jaanus/ 19. mai 2016 03:44
See "umbes kolmekordse palga" jutt on kuidagi kentsakas.
Kui näiteks praegult bussijuhid nõuavad (bruto) palgaks 4€ tunnis, - minu teada pole nende palgatase teistega võrreldes mitte just kõige madalam.
Sellest lähtuvalt lihtsa rehkendamise tulemusena peaks Eesti keskmine brutopalk tegelikult olema kuus kusagil 700€ kanti.
Kui aga arvestada, et paljud teenivad brutos alla 4€ tunnis siis sellised riigiisade palganumbrid on suurema osa riigikodanike palkadega võrreldes lausa nelja- ja viiekordselt suuremad. (700€ x 4 = 2 800€).
Huvitav, kuidas pensionärid ja töötud peaksid sellesse suhtuma?
Neil on ju sissetulekud veelgi kasinanad.
On ju töötute abiraha veelgi NÄLJASAJASEM, nemad saavad vist kusagil 4€ päevas mis kuus teeb kokku tibake üle 100 €uro.
j
Jep/ 19. mai 2016 04:19
EL juba tunnebki huvi meie finantskäitumise pärast, seekord siis küsiti, miks pensionäridele miiniumi kätte ei jää, kui kommunaalid ja maksud riigile makstud.
Lauristin või Kelam nüüd vaevalt kitse panid, ma arvan, et see oli Jana, kes sellise sigaduse siin letti lõi.
Millegipärast peavoolumeedia sellest vaikib ja Äripäevale on nüüd ka rõngas ninna aetud.
s
süsimust iroonia/ 18. mai 2016 20:35
Aga praegune Eesti ongi valitsemiskultuuri poolest võrreldav mingi Kesk-Aafrika või Kesk-Aasia riigiga.

s
See.../ 18. mai 2016 19:55
see on, kui ollakse piruka juures. Tavakodanikule öeldakse, et mis te vingute ja tehke tööd. Või teine ütelus on , et oleks pidanud koolis käima . Vot nii lihtne see Eesti elu ongi.
t
Tänu/ 18. mai 2016 23:35
nendele nn. koolis käinud " bakadele" olemegi sellises saastas nagu täna. Lohutuseks võin sulle öelda, et kui omad okupatsiooni aegset 5 aastast kõrgaharidust siis see oletab teadmiste pagasilt tänast " bakat " ja magistrit. Nn. " baka " ei küüni isegi mitte omaaegse kutsekooli tasandile. Pea üleöö oli 90 - ndatel Eestis pea 55 õppeasutust mis hakkasid väljastama nn " kõrgema haridus taseme diplomeid " . Nn. " õppejõud " tulid koheselt nende samade koolide lõpetajate seast, omamata praktikat ja elementaarseid oskusi õpitud alal. Üks teema on koolis käija, teine asi teadmisi ja oskusi omandada. Paraku elame päevast päeva lapsikuste tsentris mida veel seadustatakse ja õigustatakse.
o
on/ 19. mai 2016 21:13
tõesti lihtne, eriti pesionäril...üks kuu maksad gaasi eest, teine kuu elektri eest ja kolmandal saad ise süüa...Kahju on praeguste min.palga saajatest, nemad teevad kolm aastat tööd ja ühe saavad kirja pensioni jaoks-Nestor aitäh selle eest???Õigus on omada haridust aga see ei tähenda haritust,seadke siht riigikokku pääsuks ja kui õnnestub,saate 10 korda suuremat palka penskarist ja lõdvalt võetud töö eest ei pea ka vastutama...nagu nt.eesti õhu põhjalaskmise eest ei vastuta keegi, kas järgmiseks on riigi põhjalaskmine?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee