
"Tehnilise Järelevalve Ameti poolt tehtud paikvaatluse põhjal võib öelda, et Kopli tn 78 toimunud vingugaasimürgistuse juhtumi põhjuseks oli vannitoas ripplae taga asetseva korstna suitsukanali avatud puhastusluuk, kust köögis asuva gaasiseadme põlemisgaasid pääsesid otse vannituppa," ütles TJA tehnikaosakonna juhataja Priit Poschlin Õhtulehele.
Poschlini sõnul võimendas ohtlikku olukorda veelgi vannituppa paigaldatud sundventilatsioon, mis tekitas vannituppa ja korterisse alarõhu ja põhjustas tõenäoliselt ka gaasiseadme suitsukanali vastupidise toimimise. Vingugaasiandurit selles korteris ei olnud.
"Ohu kõrvaldamiseks on TJA kohustanud omanikku peatama gaasipaigaldise kasutamise seni, kuni gaasipaigaldis ja sellega seotud tehnosüsteemid viiakse nõuetega vastavusse," märkis Poschlin.
Häirekeskusele teatati 11. mai õhtul, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval on kortermaja ühes korteris hakanud tavapärase õhtuse vanniskäigu ajal halb 1,8-aastasel ja 4,7-aastasel lapsel. Väiksem laps hakkas kaotama teadvust.
Korteris kasutati vannivee soojendamiseks gaasiveesoojendit. Pereema kutsus kohe kiirabi ja päästjad ning avas korteri aknad. Lapsed viidi lastehaiglasse kontrolli, kus neil diagnoositi vingumürgitus.
Õigel gaasi põlemise jääkproduktid on veeaur ja süsihappegaas. Vingugaas võis tekkida ,kas seadme vale seadistamise või hapniku puudusel õhus,millest on tõenäolisem viimane ,sest väljatõmbe ventilaator tekitas vannitoas alarõhu ja põlemiseks vajalikku hapnikku jäi väheseks.
Seega oleks elementaarselt päästnud olukorra ka osaliselt avatud vannitoa uks,et värske lisaõhk
oleks pääsenud vannituppa.
tekitas vannitoas
vale reguleerimise