Tallinna lastehaiglaFoto: Laura Oks
Toimetas Geidi Raud 18. mai 2016 17:11
Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) kontrollis Põhja-Tallinnas asuvat korterit, kust toimetati möödunud nädalal haiglasse kaks vingumürgituse saanud last. Selgus, et eksimuste tõttu oli gaasi kasutamine muutunud üürilistele üliohtlikuks.

"Tehnilise Järelevalve Ameti poolt tehtud paikvaatluse põhjal võib öelda, et Kopli tn 78 toimunud vingugaasimürgistuse juhtumi põhjuseks oli vannitoas ripplae taga asetseva korstna suitsukanali avatud puhastusluuk, kust köögis asuva gaasiseadme põlemisgaasid pääsesid otse vannituppa," ütles TJA tehnikaosakonna juhataja Priit Poschlin Õhtulehele.

Poschlini sõnul võimendas ohtlikku olukorda veelgi vannituppa paigaldatud sundventilatsioon, mis tekitas vannituppa ja korterisse alarõhu ja põhjustas tõenäoliselt ka gaasiseadme suitsukanali vastupidise toimimise. Vingugaasiandurit selles korteris ei olnud.

"Ohu kõrvaldamiseks on TJA kohustanud omanikku peatama gaasipaigaldise kasutamise seni, kuni gaasipaigaldis ja sellega seotud tehnosüsteemid viiakse nõuetega vastavusse,"  märkis Poschlin. 

Häirekeskusele teatati 11. mai õhtul, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval on kortermaja ühes korteris hakanud tavapärase õhtuse vanniskäigu ajal halb 1,8-aastasel ja 4,7-aastasel lapsel. Väiksem laps hakkas kaotama teadvust.

Korteris kasutati vannivee soojendamiseks gaasiveesoojendit. Pereema kutsus kohe kiirabi ja päästjad ning avas korteri aknad. Lapsed viidi lastehaiglasse kontrolli, kus neil diagnoositi vingumürgitus.