Eesti uudised

Lasnamäe linnaosa valitsus lubab avalikkust aprillikuise tuletragöödia järelkajadega kursis hoida 

Toimetas Piret Pappel, 18. mai 2016 13:56
Maria Jufereva Foto: Stanislav Moshkov
17. mail levis ajakirjanduses info, mille kohaselt lasi Lasnamäel aprillis toimunud põlengus ainsana ellu jäänud Irina ema ta psühhiaatriahaiglasse luku taha panna.  Samuti väidetakse, et ema kontole matusteks annetatud raha edasine saatus on teadmata.

Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva ja linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna juhataja Tauno Pruli selgitavad, et väited naise psühhiaatriahaiglas sunniviisiliselt hoidmisest on liialdatud. See, kas Irina tõesti viibib praegu ravil, ei ole linnaosavalitsusel teada, sest tegu on delikaatsete isikuandmetega.

Psühhiaatriahaiglasse pikemajalisele ravile jäämiseks/saamiseks on kaks võimalust:
• Inimene annab ise nõusoleku statsionaari jäämiseks.
• Inimese tervislik seisund on selline, et ta ei saa aru ravi vajadusest, on ohtlik endale/teistele, on suitsiidimõtetega vms. Sel juhul on võimalus teda 48 tundi hoida kahe arsti otsusega haiglas, kuid 48 tunni pärast peab kohus andma välja määruse inimese jätmiseks tahtest olenematule ravile.

Meediast lipsas läbi ka Irina kartus, et tema ema kuulutab teda teovõimetuks. Tauno Pruli väitel ei saa teovõimetuks tunnistamine mingil juhul toimuda vaid lähisugulase soovi alusel. Teovõimetuks tunnistamine käib kohtu kaudu, kaasatakse ekspertiis ja oma arvamust avaldab ka kohalik omavalitsus. Lasnamäe linnaosa valitsusse ei ole keegi taolise palvega Irina suhtes veel pöördunud.
Annetatud raha saatus on selgitamisel, praegu tegelevad sellega juristid. Lasnamäe linnaosa valitsus toetas kannatanute peret 500 euroga, mis on pisut suurem, kui tavaliselt sarnastes olukordades eraldatav summa, sest põlenguohvritel olid majanduslikud raskused.

„Omalt poolt luban teha kõik võimaliku, et hoida end ja avalikkust Irina ja perele annetatud raha saatusega kursis. Kahtlemata on tegemist väga traagilise juhtumiga ning inimestel on põhjendatud ootus teada, kuidas asjad on tegelikult. Lasnamäe linnaosa valitsus on valmis kannatanut peret igakülgselt aitama,“ kinnitas Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee