Eesti uudised

FOTOD | Bussijuhid nõudsid piketeerides palgatõusu, kuid kohal oli vaid käputäis bussijuhte (18)

Toimetas Andra Nõlvak, 18. mai 2016, 12:17
Foto: Tiina Kõrtsini
Transpordi Ametiühing korraldas täna Tartus, Tallinnas, Pärnus, Narvas ja Viljandis piketid, et juhtida tähelepanu bussijuhtide palganõudele. Tallinnas Balti Jaamas toimus pikett kell 10, kohal oli ajakirjanike aga rohkem kui bussijuhte. 

Tegemist oli tagasihoidliku ja väikese piketiga, sest bussijuhte on kohal vaid käputäis, ajakirjanikke rohkem kui piketeerijaid. Lisaks sellele ei kasutatud loosungeid ega plakateid. 

Toomel lisas, et kollektiivläbirääkimised Autoettevõtete Liidu ja ettevõtetega on kestnud juba sügisest ja ametiühingu hinnangul kasutavad tööandjad täna venitamistaktikat.

Bussijuhid nõuavad kuupalga tõusu koos tunni- ja kuupalga proportsiooni olulise paranemisega. Kuupalga osas on bussijuhid taotlenud palgatõusu tänaselt 800-lt 900-le eurole ja tunnipalgaks 4 eurot. Tööandjad on pakkunud kolme aastast lepingut, kuupalga tõusuga igal aastal 6%, kuid pole soostunud välja pakkuma konkreetset tunnipalga numbrit.

Järgmine kohtumine Autoettevõtete Liiduga toimub 25. mail, kus bussijuhid ootavad tööandjatelt läbirääkimistega venitamise lõpetamist ning konkreetsust tunnitöötasu osas, mis oleks eelduseks kokkuleppeni jõudmisel.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee