Eesti uudised

Kotka? Loone? Savisaar käib Keskerakonna uue peasekretäri nime välja ilmselt reedel (9)

Eesti Päevaleht, 18. mai 2016 07:32
Edgar SavisaarFoto: Arno Saar
Keskerakonna peasekretäri kandidaadid on Taavi Pukk, Urmo Saareoja, Oudekki Loone ja Siret Kotka.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar annab tõenäoliselt juba sellel reedel erakonna juhatusele teada, kellest ta soovib teha peasekretäri ameti maha pannud Priit Toobali järglase.

Eesti Päevalehele teadaolevalt on spekuleeritud nelja nimega: riigikogu keskfraktsiooni liikmed Oudekki Loone ja Siret Kotka, Keskerakonna avalike suhete juht Taavi Pukk ning erakonna arendusjuht Urmo Saareoja.

Neist kõige vähem tõenäoliseks peetakse Kotka peasekretäriks saamist, Loone kohta öeldakse: võimalik. Pukk ja Saareoja on võimalikud ning üsna head kandidaadid.

Tõsi, nagu viitas üks keskerakondlane, on see veel üksnes spekulatsioon, sest lõppkokkuvõttes võib Savisaarel hoopis kellegi viienda nimi meeles mõlkuda.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Keskerakonna senine peasekretär Priit Toobal teatas 16. mail erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et lahkub nii erakonna peasekretäri kohalt kui ka poliitikast ja avalikust elust.

Keskerakonna põhikirja järgi esitab uue peasekretäri kandidaadi erakonna esimees. Erakonna juhatus peab uue ametniku poolthäälte enamusega heaks kiitma. 

Samal teemal

20.05.2016
Keskerakonna juhatuses jäi peasekretär kinnitamata - Loone kandidatuuri ei toetatud
18.05.2016
Värskeim poliitintriig: kellest teeb Savisaar uue Toobali?
17.05.2016
Juhtkiri | Toobal läks sauna püssirohtu kuivatama?
16.05.2016
Karilaid Toobali lahkumisest: ta tegi õige valiku

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee