Eesti uudised

Talupidaja süüdistab sõdureid tema territooriumile ilma loata tungimises

Helen Pentsa, Katrin Helend-Aaviku, 18. mai 2016 06:00

18 KOMMENTAARI

a
anonüümne karjuja/ 18. mai 2016 20:51
Vanahärra võiks tuletada meelde aegu kui tal polnudki maad, sest kõik oli riigi oma. Paraku tegijal juhtub ja selle asemel, et ajakirjandusse joosta võiks ühendust võtta õppusekorraldajaga ehk siis Kaitseväega. Loomulikult pole selline asi meeldiv aga võiks ka aru saada, et täiesti välistada selliseid asju ei saa. Loodetavasti ei ole vanahärra kremlitrolli geenidega.
o
on/ 18. mai 2016 21:37
alati maa olnud-60 sajndikku oli ka nõuka ajal oma ja mitte riigi oma...kas tead kaitseväe numbrit, mul ka mõned tihud maha lükatud aga ei teatatud midagi ega hakka tühja eest kõik niikuinii teatama, maamees kannatab,on kannatanud ja kõiksee sitem asi on võimudega asja ajada...maksame edasi...kui kõik kahjukannatajad kajastatud saaks,oleks järgmise kuuni lehed täis ühte teemat.paistab,et siin kommijad noored on jänkide poolt-las tankid tallavad ja metsa maha võtavad...
t
Toomas/ 18. mai 2016 16:09
Venelased tegid teatud piirkonnad sõjaväe poligoonideks.Elanikele anti käsk 2 nädala jooksul sealt jäädavalt lahkuda. Kui nurinaid on liiga palju siis tuleb seda hakata kasutama.Edaspidi siis toimuvad õppused kindlas piirkonnas, poigonil.
k
Kas salakütti häiriti?/ 18. mai 2016 11:11
Mida see jahipukk seal keset põldu teeb, seal kuhupoole auto jäljed lähevad, kas mehike käib lennates sellelt salaküttimas?
Mahajäetud lobudiku pärast õiendama hakata on alles tase, sovjeti tase.
m
Maainimene/ 18. mai 2016 10:15
Vastik vanamees.Sind ei tule kunagi kaitsta.
k
ka maalt/ 18. mai 2016 11:00
Huvitav, mida Sa mõtled selle maamehe kaitsmise all? Mõne maksu lisamist , et sõjardid oma mänge saaks mängida.
o
on/ 18. mai 2016 21:28
sul suus maamehe teraviljast leib ja piim jms.kas pole piinlik kiruda sinu toitjat,kelle põllul tankijäljed jätavad su ilma leivast ja piimast...küll sa keelgi käest ikka saad aga oma suhtumist pead kõvasti korrigeerima,muidu oled esimene ,kes sureb nälga sõja puhkedes.
m
Maxx/ 18. mai 2016 10:11
x
Xd/ 18. mai 2016 09:52
Minul on nad sôitnud nii viljapôllus kui parkinud oma masinaid kuurides. Môni tähtsustab eravaldust natukene üle. See on nüüd küll see koht, kus vôiks silma kinni pigistada. Las poisid harjutavad. Jaksu neile 😊
n
naljatilgad võõral maal/ 18. mai 2016 09:46
Vaatasin telest seda õppust ja kuidagi kurb hakkab. Võoksid värvikuulikestega lasta ja oleks poole päevaga inimressurss ammendatud. See vastatikune paukpadrunitega lödistamine plaani järgi näeb üsna totter välaja.
ä
ära häbista talumehe nime, kolhoosnik/ 18. mai 2016 08:40
25 aastaga pole tegelane põlluserva ärastatud sarale isegi ust ette saanud, sõdurid ei teinud midagi valesti kui mahajäetuna näivasse ukseta sarasse varjule läksid, kremli trollid ja vene propaganda said nüüd magusa kondi selle juhmardi tõttu hambusse... kohalikud ehk räägiva täpsmalt sellest tegelasest

n
no nii/ 18. mai 2016 08:19
paistab,et siin võtavad sõna need,kellel puudub oma eramaa.eraomand on inimese isiklik vara ning ja õppuste ajal ei ole ilma kooskõlastuseta mingeid sissetunge.meenutab nagu vene aega,kus venku sõdurid tegid,mis tahtsid.KAS TEILE MEELDIB,ET SÕDURID TULEVAD ILMA LUBA KÜSIMATA TEIE KORTERISSE JA PEESITAVAD SEAL.kahjuks on see suur möödalaskmine sõjaväe juhtkonna poolt.
e
Erutus seisundis / 18. mai 2016 07:54
Mida see lödipüks taotleb .- rohkem raha või et liitlaste sõdurid vangi pannakse?
o
on/ 18. mai 2016 21:23
võimalik ka jänkidele teada anda kus sõita tankiga,et puud terveks jääks jne. kui pole teatatud piire,mis pidi asjad käivad ,siis on see meie juhtkonna viga...kaasajal on gps süsteemidega kõik võimalik ja ei pea kaitsealust metsa rikkuma jne.
v
Vana mees/ 18. mai 2016 07:48
No nii need asjad ikka ei käi,nagu siin kaks "isamaalist" tarkurit arvavad! See pole söda,vaid öppus ja kui nii juhtub,et lagastatakse majapidamisi,näitab see öppuste läbiviimise organiseerimatust ja läbimötlematut planeerimist! Söduritele pole loomulikult midagi ette heita,nemad teevad seda,mida olukord nöuab ni9ng milline on käsk! Kyll aga on juhtkond vastutav,et selliseid jamasid ei juhtuks! meie ääremaad on söötis ning lagedad,antku seal tuld! ärgem hakakem siin jahuma,et nii peab...70 aastat pole Euroopa söda näinud ja ei teagi,milline see yleyldse tulla vöib kui tuleb...Need öppused on praktiliselt poisikeste mängud. Eesti on ise end andnud seisu,kus pool maailma siin söjamänge mängib.Mida ytleks Saksamaa vöi Prantsusmaa talunik kui tema pölde södurid sötkumas käiksid? Kyllap teate,milline skandaal sellest tuleks aga meil pöruta vöi tankiga majast läbi ja piiksatadagi ei tohi!
v
vana Setu/ 18. mai 2016 13:11
Iga aasta on nende sõjamängudega mingi jama, küll põletatakse küün maha, tambitakse noorendik segi või hirmutatakse mõni vanake poolsurnuks, kuna mõne arvates on üksiku majakese tagune vaarikapõõsas parim koht peitumiseks. Kõik see näitab tegelikult kehva organiseerimise taset. Kas kuuril on uksed ees või katus peal, ei mängi mingit rolli. Õppuste läbiviijad peavad asjade olemuse/kuuluvuse enne välja selgitama ja vajadusel kokkulepped sõlmima. Tundub, et ongi mindud lihtsama vastupanu teed ja toimitakse stiilis, kui miskit juhtub ja välja tuleb, eks siis maksame kinni.
m
Mädanik/ 18. mai 2016 07:25
Minu meelest võiks eesti sõdur alati õppuste korral ka minu eramaja puhul valdustes viibida ja ilma luba küsimata kui ikka vajalik.Alati ei jõua luba küsidagi.
Mehed kes on usalduse juba täna auga välja teeninud ja anname andeks sõjamehe väiksed eksimused. milles pole kübetki pahatahtlikust.
Nii et eraomanikud ja muidu töllid võiks seni oma väärakat instinkti tagasi hoida.
o
on/ 18. mai 2016 21:18
mädanik sees kui ei küsita luba ja nõusolekut lõhkumisele jne. näitas telkus üht sõjameest,kes ütles,et tuleb pöörduda nende poole ja nad teevad asja korda...kus enne minekut oldi,miks ei pöördutud talunike poole kelle maadele kraavid tekitati?Meil on riigimaaid piisavalt, või mine tea on need maha parseldatud?Õppused tehtagu kordineeritult omavalitsustega ja talunikega...no mis me räägime kui piiririba väljaehitusel kasutati varastatud kärjäärimaterjali.Kui töll aru ei saa,et tuleb korda hoida,siis teha pole muud kui politseile teada anda ja edasi kohtusse vms.loata viibimise eest võõral maal ja selle rikkumises.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee