2
fotot

Eestis põhikooli lastele olümpiaade korraldav Kings Estonia on langenud vanemate ja õpetajate meelepaha alla. Firmat süüdistatakse õpilaste petmises ja koolilaste pealt raha teenimises.

"Sa ei saa tulla ja lahmida niimoodi. Sa ei saa manipuleerida lastega ning lastevanematega. See ei ole õige!" rääkis "Radarile" üks petta saanud lapsevanem, kelle poeg olümpiaadil esimese koha võitis.

Rahvusvaheline firma Kings Estonia OÜ on Eestis korraldanud kolm olümpiaadi, kust on osa võtnud kokku ligi 7000 õpilast.

Lapsevanemad on olümpiaadikorraldajatele aasta jooksul üle kandnud kümneid tuhandeid eurosid. Kuid õpetajaid ja vanemaid ajab vihale olümpiaadide kehv korraldus, valesti püstitatud ülesanded ning asjaolu, et lapsed pole siiani saanud kätte neile lubatud kalleid auhindu.

"Tahtlikult on mindud rahateenimise teed. Antud juhul tundub, et võtame stardimaksu ära, aga mis edasi saab – see enam väga huvitav pole," on ühe kooli direktor kindel.

Kes on need salapärased korraldajad ning kuidas on asjaga seotud Tallinna Tehnikaülikool, vaata täna õhtul kell 20.30 Kanal 2 saatest "Radar".

Jaga artiklit

4 kommentaari

L
lapsevanem  /   10:42, 19. mai 2016
See on lihtsalt eraettevõte, mis pakub akadeemilist meelelahutust. Kui ma sellest ettevõtmisest esimest korda kuulsin, meenus mulle saade Ameerika minimissivõistlustest. Kes tahavad - osalevad, on võimalus end proovile panna. 10 € tundub normaalne summa, mis välja käia. Keegi peab ju testid ette valmistama, üle kontrollima, ilusaid materjale printima. Nii võikski suhtuda, et see on vabatahtlik VÕIMALUS. Ehk koguni suhtuda sellesse kui üliõpilasfirmasse. Ainult paarile asjale võiks ettevõte pöörata tähelepanu - 1) testimine olgu kvaliteetne, s.t. ülesanded korrektsed ja kontrollijad peaks teemat väga hästi valdama; 2) auhindade rõhutamisega pole vaja üle pingutada, pettumus toob tagasilöögi (kui keegi läks kindla peale võitma konkreetset eset). Piisaks ka mõistlikust (nt 50 €) kinkekaardist või võimalusest valida ka nt mingi summa väärtuses kinopileteid jne.
Mis mulle Kingsi juures meeldib, on see, et paberit kokku ei hoita, lapsele jääb vähemalt midagi mälestuseks. Võrdluseks - laps osales kunagi rühmvõimlemisvõistlustel, kus 1 diplom anti kogu võistkonna peale! See jättis küll veidra mulje - kellelgi oli paberist kahju, lapsele ei jäänud mälestuseks midagi.
P
Publik lausa irvitab  /   11:57, 18. mai 2016
Kommentaari TEGELIKU olukorra kohta ei avaldata.
Kas "radaril" püksid püülis, et lasid sellise valede ja laimulaviini eetrisse?
Aga pole hullu, küll telekanali asjale veel Riigikogu ametliku seisukoha ütleb.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis