Eesti uudised

Rasmus Vesiloo kaebas Triin Tulevi raamatu pärast kohtusse (34)

Katrin Helend-Aaviku, 17. mai 2016 06:00
RAAMATU PÄRAST KOHTUS: Oma raamatu esitlusel ei teadnud Triin Tulev, et selle negatiivne kangelane, naise endine elukaaslane Rasmus Vesiloo ta raamatus olevate väidetavate valede pärast kohtusse kaebab. Foto: Teet Malsroos
Eile oli Harju maakohtu Tartu maantee kohtumajas eelistung Rasmus Vesiloo hagi asjus, mille ta on esitanud oma endise elukaaslase Triin Tulevi vastu. Nimelt kubisevat viimase kirjutatud elulooraamat "Elus" Vesiloo väitel tema kohta käivatest valedest. Seetõttu taotleb mees kohtu kaudu kahju hüvitamist, ebaõigete andmete ümberlükkamist ja kahju tekitava tegevuse keelamist.

Vesiloo esindaja vandeadvokaat Erik Lepikson taotles kohtuistungi kinniseks kuulutamist, millega nõustus ka Tulevi esindaja.

"Kuna avaliku huvi puudumine on väiksem isiklike andmete kaitsest, siis kuulutan istungi kinniseks," ütles kohtunik Anu Uritam. Ei Vesilood ega Tulevit eelistungil olnud. Kumbki ei soostunud ka kohtuasja kohta kommentaare andma.

"Kuivõrd täna on eelistung ja kohtunik ei ole minu kohalolekut nõudnud, siis tõenäoliselt te mind istungil ei kohta. Juhul, kui teil on küsimusi, siis peate te need esitama minu advokaadile hr Lepiksonile," vastas Vesiloo.

Lepikson ütleb, et kuna kõnealune tsiviilasi on kuulutatud kinniseks, siis ei saa ta paraku kommentaare jagada.

Tulevilt ei õnnestunud Õhtulehel lehe trükkimineku ajaks kommentaari saada.

Ajakirjade Kirjastus korjas mõni aeg tagasi raamatu tuhandese tiraaži Vesiloo palvel müügilt ja andis selle tema valdusse.

"Elus" ilmus 2014. aasta novembris ja räägib autori ränkadest üleelamistest kooselu ajal endise elukaaslase Rasmus Vesilooga. Viimane on kohtus süüdi mõistetud naise peksmises.

Samal teemal

16.05.2016
Rasmus Vesiloo kaebas Triin Tulevi tema elulooraamatus olevate väidetavate valede pärast kohtusse
30.04.2016
Naisepeksja saab kõik ohvri kirjutatud raamatud endale