Eesti uudised

Poisile saatuslikuks saanud garaažiuks ootas just parandajat (13)

Karoliina Vasli, 17. mai 2016 06:00
ÕNNETUSPAIK: Eile ennelõunal oli garaažiuks kõrgel üleval. Majahaldaja sõnul polnud politsei lubanud seda veel puutuda ja elektrisüsteemi sisse lülitada. Foto: Arno Saar
Garaažiuks, mille all nelja-aastane poiss pühapäeval hukkus, oli juba mitu päeva rikkis. Töömees käis laupäeval ja pidi järgmisel päeval tööd jätkama, ent paraku juhtus enne traagiline õnnetus.

Eile päeval oli garaažiuks üleval, sest politsei ja tehnilise järelevalve amet tegid seal oma menetlustoiminguid.

Majaelanik ütles Õhtulehele, et uks läks katki möödunud nädala keskpaigas.

Tallinnas Kollase tänava maja korteriühistu on sõlminud halduslepingu ASiga Arkaadia Haldus, kes korraldab kõik remondid.

Arkaadia Halduse numbril vastanud inimene kinnitas, et laupäeval käis nende tellitud töömees katkist ust vaatamas, aga töödega valmis ei saanud. Mis uksel täpsemalt viga oli, ta öelda ei osanud.

"Ei soovi spekulatsioonidele hoogu juurde anda, las ametiasutused kommenteerivad," keeldus ta pikemast jutust.

Samal teemal

Eile kinnitas Põhja prefektuur, et uurimine on alles algusfaasis ja pikemaid kommentaare ta ei jaga.

Tehnilise järelevalve ameti tehnikaosakonna juhataja Priit Poschlin ütles Õhtulehele, et nad alustasid menetluse tuvastamaks garaažiukse nõuetekohasus.

"Elektrimootoriga töötavad uksed kuuluvad masina direktiivi regulatsiooni alla ja nende suhtes teostatakse turujärelevalvet kasutusele võtmise eel.

Ehitisse paigaldamise ajal kontrollib nende seadmete nõuetelevastavust ehitusjärelevalve (omanikujärelevalve, kohalik omavalitsus), seadmete kasutamise ajal vastutab nõuetelevastavuse ja korrasoleku eest omanik," selgitas ta.

Poschlini sõnul pole nendeni varem jõudnud infot garaažiustega juhtunud õnnetuste kohta.

Küll aga tuleb automaatustega (näiteks kaubanduskeskuste uksed, liftiuksed ja automaatväravad) õnnetusi ette paar korda aastas, peamiselt on need laste näppude või varvaste vahele jäämised.

"Nii traagilist õnnetust nagu Kollasel tänaval juhtus, ei ole meile teadaolevalt varem ­Eestis toimunud," ütles ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee