Hillary Clinton lubab valimisvõidu korral avalikustada ufo salatoimikud.Foto: Reuters / Scanpix
Aadu Hiietamm 17. mai 2016 06:00
USA presidendiks pürgiv Hillary Clinton tõi tänavusse valimiskampaaniasse uue teema: ta lubas presidendiks saamisel avalikustada salajased ufotoimikud. Clinton usub, et tõenäoliselt on tulnukad Maal juba käinud. Ufoloogid on pärast Clintoni avaldusi elevil ja ootusärevuses.

Kõigi märkide järgi esindab USA demokraate 8. novembril presidendivalimistel Hillary Clinton.

Valimiskampaania ajal tuleb tal pidevalt lahata suuri ja olulisi teemasid, mis puudutavad sõda ja rahu, kaubandust ja töökohti, sotsiaalkindlustuse tulevikku ja õiglast maksupoliitikat.

UFOLOOGIDE EELISTUS: USA ufoloogid ja teised tulnukausku ameeriklased valiks järgmiseks presidendiks Hillary Clintoni, kes on lubanud Valgesse Majja jõudes avalikustada ufo salatoimikud. Ka need, mis puudutavad salabaasi Area 51. Fotol on silt, millel hoiatatakse sellesse baasi sisenemise eest. Foto: Vida Press

Tulnukad on Maal käinud?

Huvitaval kombel on aga endine esileedi, senaator ja välisminister tõstatanud kampaaniaüritustel mitu korda ka küsimuse maavälisest elust. Ta ei välista, et tulnukad on juba Maal käinud, kuid me lihtsalt ei tea seda.

Seetõttu on Hillary Clinton välja käinud lubaduse, et presidendiks saamisel avalikustab ta ufo salatoimikud. Ka need, mis puudutavad salabaasi Area 51.

Nevada osariigi lõunaosas asuv USA õhujõudude salabaas Area 51 (Piirkond 51) on juba aastakümneid andnud kõneainet kõikvõimalikele vandenõuteoreetikutele, kelle arvates uuritakse seal tulnukaid ja nende kosmoselaevu.

USA võimud tunnistasid alles 2013. aasta augustis ametlikult, et niisugust nime kandev salabaas on tõepoolest olemas ning selles baasis arendati näiteks luurelennukit U-2 ja A-12.

2014. aasta augustis 78aastaselt surnud kosmoseinsener Boyd Bushman väitis surmaeelses videointervjuus seevastu, et salabaasis Area 51 elavad ja töötavad ka tulnukad.

Bushmani enda tööülesannete hulka kuulus tulnukate purunenud kosmosesõiduki parandamine.

Bushmani sõnul saabusid salabaasis Area 51 töötavad tulnukad planeedilt Quintumnia, mis asub Maast 68 valgusaasta kaugusel. Tulnukate lend meie koduplaneedile Maa kestab aga vaid 45 minutit.

Nende kosmosesõiduk sarnaneb klassikalise lendava taldrikuga, mille läbimõõt on 11,5 meetrit.

Oma väidete tõestuseks näitas Bushman tulnukatest ka fotosid. Tema kriitikute sõnul saab aga sarnaseid tulnukaid osta mänguasjapoest.

Boyd Bushmanil jäi seljataha 40aastane karjäär relva- ja kosmosetööstuses. Viimati töötas ta kontsernis Lockheed Martin, kes muu hulgas on ehitanud rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) osasid ja kosmoseteleskoobi Hubble. Bushmani sõnul aitasid neid konstrueerida tulnukad.

Busmani väitel käib salabaasis Area 51 töö ööpäev läbi, et ehitada valmis tulnukate kosmosesõiduki omadustega kosmoselaev. See on väga ohtlik töö, mis on võtnud elu 39 ameeriklaselt.

Bushman ei saa enam uusi tunnistusi anda, sest tema surmast möödub augustis kaks aastat. Surmaeelses intervjuus põhjendas ta oma varasemat vaikimist salabaasi Area 51 kohta sellega, et igaüks, kes on seal töötanud, peab andma vaikimisvande. Sellega võib seletada ka tõsiasja, et keegi ei ole enne teda soovinud saladusloori kergitada.

Ufoloogid loodavad Hillary Clintonile

Kas Hillary Clinton presidendiks saades tõepoolest teeb seda? USA ufoloogid panevad talle juba suuri lootusi.

Saksamaa päevaleht Frankfurter Allgemeine Zeitung meenutab Hillary Clintoni lubadust kommenteerides, et Valge Maja on Hillary Clintonile õigupoolest teine valik.

Nimelt kirjutas ta 13aastase tüdrukuna USA kosmoseagentuurile NASA kirja, milles teatas, et soovib saada astronaudiks. Paraku teatas NASA tookord vastuseks, et naisastronaute ei vajata. "Olin tookord ikka väga löödud," ütles Hillary Clinton paari aasta eest.

Samas on Hillary Clinton varem rääkinud vaid salatoimikute valikulisest avalikustamisest. Täpsemalt: avalikuks tehakse vaid see, mis ei ohusta USA julgeolekut.

Tähelepanu väärib seegi, et Hillary Clintoni valimiskampaania juht John Podesta on samuti suur tulnukate fänn. Ta on juba aastaid rääkinud vajadusest avalikustada valitsuse saladokumendid, mis puudutavad võimalikke ufo vaatlusi.

Eelmisel kuul ütles ta telekanali CNN saates, et peale Maa on veel palju planeete ning ameeriklastel tasuks tõde teada.

Ameerika Ühendriikides spekuleeritakse nüüd, kas Hillary Clinton ja John Podesta tõepoolest teavad tulnukatest rohkem, kui nad seni on rääkinud.

Teadjamad meenutavad, et tulnukad olid Valges Majas omaette teema ka Bill Clintoni presidendiperioodil. Samal ajal jooksis televisioonis üliedukas seriaal "The X-Files".

Pärast Hillary Clintoni seisukohavõtte ufo asjus uuriti ka praeguselt presidendilt Barack Obamalt, kas äkki avalikustab juba tema salatoimikud.

Valge Maja pressiesindaja teatas seepeale eelmisel kolmapäeval, et tema arvates ei võta president selles vallas midagi ette.