Eesti uudised

Tehtud! Annetajad katavad viit kanepitaime kasvatanud vanapaari kohtukulud (77)

Toimetas Karoliina Vasli, 16. mai 2016 10:05
Foto: Stanislav Moškov
Vaid mõne päevaga kogus MTÜ Ravikanep 1680 eurot, et maksta kinni narkokuriteos süüdi mõistetud vanapaari kohtukulud. 

"95 kaastundlikku eestimaalast annetasid kolme päevaga vajamineva summa. Suur tänu teile — teie kiire ja helde käitumine sisendab lootust, et kunagi võidab hea sõna võõra väe, lõppeb patsientide ahistamine ja kriminaliseerimine ning tagurlikud, kontraproduktiivsed uimastiseadused asendatakse inimlikuma, tõenduspõhise süsteemiga," teatab mittetulundusühing oma kodulehel. 

Samal teemal

Eesti Ekspress kirjutas eelmisel kolmapäeval Kesk-Eesti külakeses elavast vanapaarist, kes mõisteti kohtus süüdi narkokuriteos: nad kasvatasid kodus viit kanepitaime. "Televiisoris on sellest viimasel ajal väga palju räägitud ja… Tahtsin lihtsalt vaadata ja proovida, mis juhtub," kirjeldas 68aastane perenaine, miks ta hakkas mullu kevadel kanepit kasvatama. Kohtukulud olid vanapaari jaoks ilmselgelt suured, mistõttu otsustas mittetulundusühing neile abikäe ulatada. 

MTÜ eestvedaja Mart Kalvet sõnas möödunud nädalal Õhtulehele, et ta ei usu, et politsei ja prokurör naudiks, et saavad vanainimesi karistada, aga seadus ütleb ju nii. "Meie jõustruktuurid on juba sellised, et inimesi karistatakse ebaproportsionaalselt," nentis ta.

Justiitsminister Urmas Reinsalu aga lausus, et kindlasti ei lähtuta sellest, et kellegi aias kasvab kanepitaim. "Küsimus on – mis eesmärgil? Antud juhtumis asjaosalised ei eitanudki, et ainet ka kasutasid," lisas ta. Reinsalu toonitas, et riiklik prioriteet pole keskenduda kanepile, vaid ennekõike tugevatele narkootikumidele, mille hulgas annab praegu tooni fentanüül.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee