Maailm

Briti poliitiku vihasõnad Euroopa Liidu pihta (15)

LISA KOMMENTAAR

A 16. mai 2016 16:53
Ja kus see vihakõne on ? -kustutatud väää ?
Olev 16. mai 2016 13:48
Eesti Vabariik jääb püsima ainult siis,kui siit lahkuvad võõrväed ja suletakse piirid,ning euroliidu seadused EI laiene meie riigile.!
16. mai 2016 13:09
Kõik siinsed kommentaatorid, kes Johnsonile takka kiidavad, võiksid veidi mõelda. Britid saavad muidugi ilma ELita hakkama, kuid Eesti oleks "täiesti iseseisvana" täiesti üksinda. Keda huvitab maailmas, mis toimub Moldovas, ka suur ja võimas Ukraina on Venemaa agressiooni ees kaitsetu, nagu ka Gruusia, rääkimata Armeeniast, kes ongi ainult nime poolest iseseisev, Kasahstan püüdis hambaid näidata, aga sai ka Venemaalt vastu näppe.
Joseph 16. mai 2016 13:40
Sul on 2 asja sassis - britid ei taha mitte lihtsalt EL-st lahkuda (muidu nad poleks seda kunagi luuagi aidanud), vaid neil on kõrini, et EL muutub järjest enam unitaarriigi nägu, kus liikmesriikidel varsti enam mingeid õigusi pole. Ja see viimane suundumus on paraku fakt - iga järgmise lepinguga on EL kaugenenud sellest ideest, mis ta algselt oli ja millega isegi veel Eesti liitus (toona sai teid kõiki hoiatatud nende suundumuste eest)! Kui EL oleks endiselt see, milleks ta algselt EÜ-na loodi - liikmesriikide loodud lepinguline organisatsioon teatud ühiste reeglite järgi toimetamiseks - , siis oleksid kõik ka täna rahul ning oleks ka Eesti tolle lepingu järgi samamoodi kaitstud (niivõrd, kuivõrd ta seda tänagi üldse on). Lõpetuseks kordan - britid ei ole EL-i vastu iseenesest, vaid selle monstrumi vastu, milleks see EL täna muutunud ja veelgi muutumas on.
16. mai 2016 15:05
Vabandust, aga britid pole küll euroliitu luua aidanud:) Nad püüdsid paar korda selle liikmeks saada, aga prantslased olid vastu, ja alles 1973 oli brittide liitumise aasta. Kui britid liitusid, olid nad majanduslikust edukusest päris kaugel.
ainult 16. mai 2016 15:10
suurriik suudakski vene karule vastu panna, muidu ostab Venemaa osade riikide poliitikud ära. Kes ajaloo tunnis nurga taga õltsi libistas, see muidugi ei tea, et väikesi vürstiriike on suurel karul hea ükshaaval võtta.
QQ 17. mai 2016 20:01
Ma küsiks miks me siis üldse natos oleme kui ainult EL pärast ''vabad'' oleme? :)
See Euroopa Liit ei ole miskit muud kui okupatsioon!!! Eesti ei ole vaba!
Kui vanasti tulid käsid , keelud , raha jne ... Moskvast siis nüüd tulevad sama asjad Brüsselist.
Kuna küll Eesti päriselt vabaks saab?!?!?
Ja need kes ütlevad , et Eesti ei saaks üksi hakkama mõelge natuke veel.
Alar1 16. mai 2016 10:57
Need ei ole ju vihasõnad! Briti poliitik räägib ju karmist reaalsusest! Ma ise olen varasemalt juba öelnud, et ülemaailmset võimu ihkav Saksamaa on selle nimel juba kaks maailmasõda alustanud ja alustas nüüd ka kolmanda. Briti poliitik räägib õigust!
if. 16. mai 2016 10:40
UK. valitsus ei ole nii rumal,et Euroliidust lahkuda.(Majanduslikult kasulikum lahkuda,poliitiliselt mitte.)
oigus 16. mai 2016 09:45
miks selline vanade traditsioonidega ja majanduslikult edenv riik peaks maksma eurojuhtimiseks selliseid summasid,nad voivad ju selle raha kasutada omas riigis.Mida on Inglismaal saada euroliidust.Tegelikult iga riik ajagu ikka iseseisvalt asju,sellest uhest katlast soomisest ei tule midagi head.Mitemetest erinevatest rahvustest ,kommetest ja voimekusest koosnev monstrum laguneb kunagi ikka ,mida kauem see venib seda raskemad on tagajarjed kokidele riikidele.
16. mai 2016 13:06
Norra, Island ja Shveits ei ole ELi liikmed, aga maksavad iga aasta ülisuuri summasid, et saaksid ELi turul toimetada.
Toomas 16. mai 2016 09:15
Ja kõik, mis ta ütles, on ju õige!
16. mai 2016 08:35
Euroopa päästab ühtemoodi mõtlemine:käime ühtemoodi riides,sööme ühel kellaajal,kuulame ühte füürerit,ajame habet&vuntse ühtemoodi,tervitame kätt tõstes ühtemoodi.
// 16. mai 2016 09:26
Õhtul tõmmatakse traktoriga kõigile tekk peale ja hommikul jälle maha ning palgade, pensionite, toetuste erinevus EL maades tuleb kaotada.

just 16. mai 2016 08:12
avantürist avastas oma kullasoone