Briti poliitiku vihasõnad Euroopa Liidu pihta.Foto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht.ee 16. mai 2016 06:00
Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise peamine eestkõneleja, endine Londoni linnapea Boris Johnson ei vali enam väljendeid oma idee kaitseks. "Napoleon ja Hitler, paljud teisedki proovisid Euroopa ühendada enda alla ja see lõppes traagiliselt. Nüüd proovib Euroopa Liit sama teha, kuigi teisel moel," ütles Johnson Sunday Telegraphile.

"Probleem on selles, et keegi ei ole Euroopa ideele lojaalne ja pole ka ühtegi autoriteeti, keda mõistetaks, austataks ja toetataks. Seetõttu jääb Euroopa Liidus puudu demokraatiast," märkis Johnson. Sellepärast pole Suur-Britannial ka mingit mõtet mõistmatus Euroopa Liidus olla.

Häda on selles, et Johnson on konservatiivide seas kaugelt populaarsem kui Cameron ja ka viimased küsitlused näitavad, et tal on rahva hulgas järjest rohkem toetajaid. Viimane küsitlus näitas, et nii lahkumise toetajaid kui ka vastaseid on enam-vähem ühepalju.

Tööerakondlasest parlamendi-liige Yvette Cooper, kes võitleb Suurbritannia püsimise eest Euroopa Liidus, ruttas viivitamatult süüdistama Boris Johnsonit väga inetu ja küünilise mängu alustamises.

Suurbritannia keskpanga juht Mark Carney ruttas peaministrit toetama ja kirjeldas, millise löögi saab lahkumise korral Briti majandus. Vastuseks süüdistasid poliitikud teda alusetutes spekulatsioonides ja oma volituste ületamises.

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

A 16. mai 2016 16:53
Ja kus see vihakõne on ? -kustutatud väää ?
Olev 16. mai 2016 13:48
Eesti Vabariik jääb püsima ainult siis,kui siit lahkuvad võõrväed ja suletakse piirid,ning euroliidu seadused EI laiene meie riigile.!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS