Eesti uudised

FSB pidas Peterburis kinni Eesti spiooni – endise Öise Vahtkonna liikme (7)

Õhtuleht.ee, 14. mai 2016 06:00
Arsen Mardaleišvili paremal.Foto: russkie.narod.ru
Peterburis peeti eile kinni Eesti spioon, kelleks on Vene Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) kinnitusel 1969. aastal sündinud kodakondsuseta Eesti elanik Arsen Mardaleišvili.

FSB kahtlustab teda selles, et ta kogus kaitsepolitsei ülesandel infot Venemaa relvajõudude kohta ja tekitas sellega kahju Venemaa julgeolekule.

Äriregistri andmetel on Mardaleišvili end kommunistliku partei järglaseks pidava Eestimaa Ühendatud Vasakpartei liige alates 2008. aastast. Samuti on ta osalenud liikmena Kremli-meelse liikumise Öine Vahtkond tegemistes.

Kurikuulsa Öise Vahtkonna kunagise liidri Dmitri Linteri sõnul näitas Mardaleišvili end tõelise patrioodina. "Ta oli endine dessantväelane, kandis pidevalt vastavat baretti ja vormi ning organiseeris patriootilisi lastelaagreid," märkis Linter.

Kuus aastat tagasi otsustasid kaheksa Öise Vahtkonna liiget organisatsioonist lahkuda, nende hulgas ka Mardaleišvili. Väidetavalt põhjustas selle rahulolematus ühenduse juhtimisega.

Õhtulehe päringule, kas kapo pädevuspiire on viimasel ajal laiendatud, mis võimaldaks seni sisejulgeolekule keskendunud ametkonnal tegutseda aktiivselt ka raja taga, vastab kapo pressiesindaja Harrys Puusepp rahustavalt: "Kaitsepolitsei ülesannetes ja pädevuses pole midagi muutunud."

Väidetava spiooni vahelejäämise kohta ütleb ta lühidalt: "Kaitsepolitsei on juhtumist teadlik."