Eesti uudised

Eesti filmiedendajad pesevad Cannes’i festivalil rahandusminister Sven Sesteri ajusid (1)

Juhan Haravee, 14. mai 2016, 06:00
Sven Sester kultuuriminister Indrek Saarele: «Jääb siis nii, et ma käin sinu eest ära. Toon sulle ka midagi või?» Foto: Laura Oks
Rahandusminister Sven Sester sõidab kultuuriminister Indrek Saare asemel maailmakuulsale Cannes’i filmifestivalile Eesti filmi toetuskava tutvustama.

Kolmapäeval algas Prantsusmaal Cannes’is järjekordne filmifestival. Eestigi filmijuhtidel on juba aastaid kombeks seda külastada. Sedakorda läheb Euroopa ja maailma kinematograafia tippkohtumisele Eestist teele väga kõrgetasemeline, et mitte öelda omanäoline delegatsioon. Meid kui filmimaad esindab Vahemere ääres kuurordis rahandusminister Sven Sester.

"Me loodame, et nähes seda suurt maailmakino ja -tööstust üheskoos, lubavad ka rahandusministeeriumi otsustajad, et Eesti film võiks saada tulevikus rohkem raha," ütles Eesti Filmi Instituudi (EFI) peaprodutsent

Piret Tibbo-Hudgins kolmapäevaõhtul "Aktuaalsele kaamerale".

Samast uudistesaatest selgus, et EFI on esimest korda filmifestivalile kaasa kutsunud rahandusministri – seda sooviga tutvustada talle uusi arenguid maailma filmitööstuses.

Rahandusministeeriumi selle nädala eelinfos polnud rahandusministril nii uhket ja samas ametlikku kinoskäiku plaanis. Ainsad lubatud välisreisid pidid ta koos napi kaaskonnaga viima tööasjus Brüsselisse ja Londonisse.

"Pole ta veel kuhugi läinud," ütles eile Õhtulehele rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja asendaja Liisi Poll, kinnitades siiski, et Cannes’i sõidab rahandusminister igal juhul ja juba sel nädalavahetusel.

Nagu selgus, pidi esialgu selle tee ette võtma kultuuriminister Indrek Saar, kuid tema pidavat samal ajal osalema mingitel teistel tähtsatel kohtumistel.

"Kutse ministrile esitas EFI ja see on täiesti ametlik visiit, mitte eralõbu," kinnitas Poll.

"Kes selle kinni maksab, tuleks küsida EFIst, seda ma ei oska praegu öelda."

Rahandusministeeriumist antakse teada, et Sesteril seisab festivalilinnas ees tõsine ja pingeline töö. Nimelt tuleb tal Cannes’is tutvustada Eesti filmi toetuskava, et kaasata kodumaisesse filmitööstusesse välisinvestoreid. Hulk tähtsaid kohtumisigi olevat juba kokku lepitud.

Kes Sesteri ametliku festivalikäigu kulud kannab, jäigi aga eile õhtul selgusetuks. Eesti Filmi Instituudi festivalimeeskonnalt ei õnnestunud sellele küsimusele vastust saada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee