Eesti uudised

Miks gaasiõnnetused just nüüd järjest juhtuvad?

Teet Teder, 14. mai 2016 06:00

22 KOMMENTAARI

j
ja jah/ 16. mai 2016 14:12
kõik aga keerutavad,süüdi too ja süüdi see,aga liigutage oma ajusid kallid kaasmaalased ,ümber ringi on kaasiahjud ja pliitid aga järsku ühes kohas 100 meetri kaugusel need õnnetused SABOTAAS
g
Gaazmaja/ 15. mai 2016 17:45
Selge, et kaasegsed ja õigesti projekteeritud gaasiseadmed on ohutumad. Kuid mitte ühegi võttega ei saa gaasiseadmeid täiesti turvalisteks muuta, vähemalt püsib nendega teatav plahvatusoht, mida tõestab ka muu Euroopa praktika.
m
max/ 14. mai 2016 20:32
gaasiseadmed mis osteti 90 lõpul pole nii töökindlad kui vanad millega rahvas varem oli harjunud,
j
jüri/ 14. mai 2016 21:51
Probleem ei ole ju gaasiseadmes , vaid gaasi põlemisel vaja mineva hapniku mitte piisavast kogusest.
e
Ei ole/ 15. mai 2016 11:44
Probleem on naturaalsele maagaasile lisatud keemilises odavas saastas. Selle põlemisel eralduvad mürgised ühendid mis siseruumides mürgitavad ja tapavad.
n
nh/ 14. mai 2016 17:03
ma pakuks hoopis teistsuguse põhjuse- gaasitrassi pumbatakse sisse ka tavalist õhku- ruumis enam õhuvahetust ei toimu, gaas saab põlemiseks vajamineva hapniku juba kaasa tuleva gaasiga. Mis siis ruumis juhtub- põlemiseks hapniku jätkub, õhuvahetus ruumis puudub ja vingugaas, see, mis põlemisel tekib, on raskem ja surub veel sellegi olemasoleva õhu, mis vannitoas on lihtsalt ruumist välja. Gaasimüüjad on lihtsalt otsustanud ka põlemiseks vajamineva õhu gaasi hinnaga edukalt maha müüa!
k
küss/ 14. mai 2016 17:23
kas ise ka aru saad , mida kirjutasid ? Elementaarseid füüsika seadusi võiks ja peaksid ju teadma.
g
Gitler/ 14. mai 2016 14:12
Huvitav kuidas seletada nähtust, et massiliselt gaasiseadmeid on vananenud ja korterid valesti renoveeritud just viimase poole aasta jooksul? Ilmselt siiski mitte, pigem jääb üle kaks varianti:
a) gaasiõnnetusi on juhtunud kogu aeg, kuid mingil põhjusel on need suure kella külge pandud alles viimasel ajal (kas siis lihtsalt ajakirjandusele värske kont hambus või siis kellegi või millegi huvides)
b) gaasi koostis on muutunud/muudetud
j
jüri/ 14. mai 2016 11:41
Ei ole mõtet otsida mingeid vandenõu teooriaid , vaid tuletagem meelde füüsika tunnis õpitu : Igasugune põlemisprotsess nõuab hapnikku . Sealt edasi on järeldusi teha lihtne.
i
Istu! Kaks!/ 14. mai 2016 15:18
Kas aastaid tagasi ei nõudnud põlemisprotsess hapnikku?! Gaasi põlemisprotsessist eraldub praegu mürgiseid jääke, mida varem ei eraldunud. Täpsemalt: Varem kasutasime Venemaa naturaalset maagaasi. Praegu ostavad reformiametnikud €uroopast sisse keemiliselt solgitud mürgist saasta. Peaasi, et aga €uropoliitikat teenida. Rahva tervis ei lähe neile korda.
j
jüri/ 14. mai 2016 16:12
Tuligi ära ! Ei saa kohe muidu kui peab valitsuse aadressil süüdistusi loopima , aga enne võiks faktidega kurssi viia. Jätkuvalt kasutame Venemaalt tulevat maagaasi.
Antud õnnetustes ajada süü gaasi koostise suunal , on kergelt öeldes jabur. Õnnetuste vältimine on väga lihtne : JÄLGIGE SEADMETE KASUTUSJUHENDEID ja terve mõistuse häält.
k
kuti/ 14. mai 2016 10:58
Sai ostetud aastaid tagasi gaasikamin, kõik need aastad sain teda edukalt kasutada suuretoa kütmisel jõulude ajal, kui küik kokku tulevad. Sellel aastal ei saanud, panin kamina põlema ja ise läksin välja toimetama, umbes poole tunni pärast tagasi tulles oli kamin kustunud ja maja gaasi haisu täis. Tuulutamiseks läks see päragi sooja suurestoast välja.
v
15. mai 2016 11:25
Vōtke plastikust aknad eest āra, pange vanad puidust tagasi. On ka teine lahendus, tehke plastikakna kōrvale ventilatsiooniava, mis peab sama palju tuulutama nagu puitakna piludki.
j
Juhtuvad/ 14. mai 2016 10:52
need selleparast, et just nuud on vaja muua uut gaasitehnikat.

r
Rahvamees/ 14. mai 2016 10:13
Gaasiahjude kasutamisel on Eestis juba Nõukaajast aastakümnete pikkune kogemus. Olmes, ka autodel kasutatakse gaasi just tema keskkonnasäästlikkuse pärast. Gaasipõlemise jäägid ei olnud senini nii eluohtlikult mürgised. Põlemisjäägiks oli valdavalt veeaur ja vähesel määral tahma. Praegu vahib asjassepuutuv reformiametnike kari kange kaelaga vales suunas. Tegelik gaasisurmade põhjus peitub Eesti Gaasi kui suurfirma reformimises. Nüüd siis ei kõlba enam aastakümneid ohutult põlenud Venemaa gaas. €urodirektiive sisse tuues ja gaasimajandusest valitsuse lüpsilehma tehes on tagajärjed käes.
h
Huvitav/ 14. mai 2016 09:25
tõesti, et näha on konkreetsed muutused gaasi kvaliteedis. Inimesed surevad aga tohmanid väidavad ikka, et gaas vastab nõuetele. Mingi kinnimätsimine?
t
taat/ 14. mai 2016 09:04
Plastikaknad on nii tihedad et värsket ei tule peale,
e
ehk/ 14. mai 2016 08:50
Ühes samas kandis teostab gaasiga ja ventika töid üksseesama sossseppade brigaad. Teostab mustalt ja info nende kohta liigub perest peresse. Tõenäoliselt on nende teenus odavam proffide tööst. Igas korteris kus on nende teenust kasutatud, on nüüd sama oht.
r
Raivo/ 14. mai 2016 08:49
Aga kusagilt kõlas läbi,et gaasi tihedust on muudetud ja sellest nūūdsed ohvrid.et nūūd vajab korralikumat õhu pealevoolu.
e
endel k/ 14. mai 2016 08:25
Esimese õnnetuse ajal kommenteeriti juba, et gaas põleb pliidil kollase leegiga. Gaasisegus on toimunud muutus. Ka ise panin sedatähele tööstuse tänaval, et vesi läheb kauem keema potis ja leek kollane. Järelikult praegune segu ei põle nii puhtalt kui eelmine ja olemasolevad korstnad ei jõua lisaks tekkivat nn tossu ära tõmmata.
r
Rasmus G/ 14. mai 2016 13:37
Kui leek kollane, on kas õhku vähe või siis õhk tolmune. Ei lähe midagi kauem keema, pigem vastupidi, kui sedamed moodsamad - neil põlemisprotsess veelgi täielikum.
Probleemide alus on siiski valdavalt puudulik põlemisõhu juurdevool ja/või põlemisproduktide väljutamise takistus.
p
penskar/ 14. mai 2016 07:42
Tuleb teha kohustuslikuks gaasiboileritega majades kontroll! Muudkui räägime ja ootame kus järgmine õnnetus juhtub. Kõigil majadel on palgalised esimehed, hakake ometi asjaga tegelema!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee