
Maa-aluse koopa avastas pensionipõlve pidav insener Peter Lohr Jonastalis tegelikult juba 2012. aastal. Kuna seal on looduskaitseala, siis keelasid võimud tal seal uurimistööde jätkamise.
Nüüd uuris Peter Lohr kolme aasta vanuseid radaripilte spetsiaalse 3D tarkvaraga ja jõudis uskumatule järeldusele: koopas on viis suurt metallobjekti, millest vähemalt kaks on natside aatomipommid.
Lohr hoiatab, et need aatomipommid on seal olnud juba üle 71 aasta ning võivad laguneda. "Siis saame me teise Tšornobõli. Ka väike kogus plutooniumi saastab joogivee üle 30 000 aastaks," tõi ta näite.
Jonastali lähistel asuva Arnstadti linna võimud ei usu Peter Lohri juttu maa-aluses punkris asuvatest Hitleri aatomipommidest ja peavad seda fantaasiaks. Kohalike võimude pressiteates kinnitatakse, et nad lasid aardeküti juhatatud maatüki spetsialistidel läbi uurida, aatomipomme sealt ei leitud.
Siiski tehti Peter Lohrile ettepanek avalikustada hiljemalt 27. maiks väidetavate aatomipommide täpsed koordinaadid.
Ajaleht Thüringer Allgemeine kirjutab, et Jonastal on seotud Teise maailmasõja lõpust pärinevate müütide ja legendidega. Nii räägitakse, et tuhanded Buchenwaldi koonduslaagri vangid rajasid sinna maa-aluste käikude süsteemi, kuhu pidi tulema füüreri peakorter. Samuti on Jonastalis otsitud Teise maailmasõja ajal kadunuks jäänud merevaigutuba.
Rohkem pole vaja pead murda neil kes füüsikast midagigi jagavad. Saksamaa tegi need pommid valmis ja katsetas ka sdukalt. Ajaloo võltsimine tuleb sellest edukalt välja et kasutati uraani pommi ja ka plutooniumi pommi, mis oligi sakslaste toodetud. Maapeal on ainult olemas uraanoksiidide varud.
Plutoonium on tehislikult loodud metallivaru. Kui kunagi ka plutooniumi maa peal oli, siis tänapäevaks
on see plutoonium loodusliku lagunemise käigus hävinenud.
Seda taipab igaüks, kes veidigi asja on uurinud. Vaid sensatsioone taotlevates sopakates võidakse vastupidust väita. Et keegi tegi kusagil pommi põlveotsas valmis.