Sisuturundus

7 populaarset ja vajalikku nutitelefoni tarvikut 

Kaup24, 16. mai 2016, 09:35
Foto: PantherMedia / Scanpix
Nutitelefonidele leidub palju erinevaid lisasid ja aksessuaare. Suur osa nendest on mõeldud lihtsalt impulssostlemiseks, kuid mõni vidin nendest on ka äärmiselt vajalik. Siin tooksime mõned rohkem ja mõned vähem vajalikud tarvikud, mis võiks igal nutitelefoni kasutajal olemas olla.

Rahakott-ümbris. Nutitelefonid üldiselt ei ole kukkumistele ja põrutustele vastupidavad, va CAT ja GetNord telefonid. Rahakott-ümbris ei hoia telefoni ainult põrutuste eest vaid on ka praktiline aksessuaar, kus on mugav hoida nii pangakaarte kui ka sularaha. Nii ei pea eraldi rahakotti ja telefoni kaasas kandma. Laia valikut rahakott-ümbriseid telefonile pakub Telone Fancy Diary Bookstand.

Autolaadija/akupank. Autoga seigeldes kasutatakse GPS-seadme asemel järjest enam enda nutitelefoni. Navigeerimine aga nõuab akult palju, mis tühjeneb seetõttu tavapärasest kiiremini. Lihtsa lahendusena on mõttekas investeerida autolaadijasse, millega on võimalik akut laadida sigaretisüütajas. Jälgima peaks, palju voolu on suuteline vidina pesa välja andma – kui see on 2A, siis saab akut navigeerimise ajal ka laadida, kui 1A või vähem, hoiab laadija aku taset pigem paigal.

Kui autoga tihedalt ei sõida, võib mõelda akupanga ostmisele. Et kõikidel nutitelefonidel ei ole aku eemaldatav ega vahetatav, on võimalik aku tühjenemisel lisaaku kohe külge ühendada ja edasi tegutseda. Lisaks sobib akupank mistahes nutiseadmele, mis laeb USB-juhtmega. Tõhusamad akupangad saavad korraga laadida ka kahte seadet. Et laadimist vajavaid nutiseadmeid tuleb järjest juurde, muutuvad päevakohasemaks akupank ning selle funktsionaalsus.

Akupanga peamine omadus on tema mahutavus. Mahutavust mõõdetakse milliamper-tundides (mAh). Mida suurem on akupanga mahutavus, seda suuremaid akusid on see võimeline laadima. Kui sul on telefon, mille akumahutavus on 1500 mAh, siis teoorias saaksid sama suure mahutavusega akupangaga oma telefoni täis laadida ühe korra. Suure mahutavusega akupangad on näiteks M-Life (10 000 mAh), ACME (10 000 mAh) ning Sunen PowerNeed (13 000 mAh).

Reaalselt on ka akupangaga laadimisel teatud kaod ning tõenäoliselt ei laadiks selline akupank akut 100%  täis. Lisaks mahutavusele tuleks akupanka valides jälgida ka voolutugevust. Kui akupanga voolutugevus on liiga väike, siis suuremaid seadmeid nagu tahvelarvutid see laadima ei hakka.

Hoidja treeningute ajaks. Kui mobiiltelefonid väikesed olid, oli lihtne neid jooksmise ja treeningute ajaks taskusse panna. Kahjuks tänapäevased 5-tollised telefonid kas ei mahu taskusse või on taskus sporti tehes lihtsalt ebamugav. Selle jaoks on loodud spetsiaalsed hoidjad, mille saab käele asetada – surudes õrnalt käevarrele. Sellised nutitelefonide hoidjad kaitsevad telefoni vihma eest, nii et on turvaline joosta iga ilmaga. Välja arvatud 20-kraadise külmaga. Hoidjas oleva telefoniga on võimalik ühendada kõrvaklapid ja kuulata muusikat.

Quad Lock pakub aga omalaadset lahendust – telefonihoidjat käele Quad Lock Sports Armband, millega ühildub Quad Lock ümbris. Ümbris ühildub omakorda Quad Lock Bike Kit jalgrattahoidikuga. Lisaks on võimalik juurde osta Quad Lock Poncho veekindel ümbris.

Kõrvklapid. Need on üks kõige vajalikum aksessuaar, seepärast on need lisatud ka peaaegu iga telefoni komplekti. Kõrvaklappe on nii väikeseid kõrvasiseseid kui ka suuri mürasummutusega klappe.

Kõrvasisesed klapid on ideaalsed inimestele, kes hindavad ruumi kokkuhoidu, kuid soovivad siiski muusikat kuulata. Kvaliteetsemad klapid on müügil väikeste karpidega, kus neid hoida, kui kõrvaklappe parajasti ei kasuta. Nii ei saa need mustaks ega lähe katki. Kõrvasiseseid klappe on nii mikrofoniga kui ilma.

Suured kõrvaklapid on head, kui neid ka kõndides kaelal kanda meeldib. Sellistel klappidel on paksemad juhtmed, ent võimalus on valida ka juhtmevabad klapid, mis ühenduvad bluetoothiga. Näiteks Xqisit LZ380, Beats by Dr. Dre Studio 2.0. Hea kvaliteediga stuudio klapid on tunduvalt kallimad kui nööpkõrvaklapid, kuid see-eest muusika kvaliteet on kõvasti parem.

Peakomplekt. Liikuva eluviisiga ning pidevalt telefoniga rääkivale inimesele on mugavaim valik bluetooth peakomplekt. Peakomplekt võiks olla nii kerge kui võimalik, kandes ei tohi põhjustada ebamugavust. Peakomplekte on kogu aeg näha, mistõttu tootjad on proovinud teha neid võimalikult stiilseteks. Mõned neist on erksate värvidega, teised jälle kõrvas pea nähtamatud. Kui armastad muusikat kuulata, on müügil ka sisseehitatud mängijaga seadmed.

Nutitelefoni sõrmus. See on üpris uus aksessuaar ning Eestis see veel levinud ei ole. Nutitelefoni sõrmus on neile, kes kannavad oma telefoni käe otsas. Telefoni tagaküljele on võimalik kinnitada väike plaat sõrmusega. Näpp pannakse sõrmusest läbi ning telefonil pole võimalust käest libiseda. See on väga mugav selfiede tegemiseks. Samuti toimib sõrmus hoidjana, kui soovite telefoni asetada tasasele pinnale ning vaadata videoid. Sõrmuseid on erineva kuju ja välimusega, et vidin oleks efektne ja ühtlasi ka kasulik.

Kõik need tarvikud maksavad üpris vähe – mõne euro ringis. Luksuslikumad esemed võivad maksta 10-20 eurot. Nutitelefonide aksessuaarid on leitavad suuremates e-poodides nagu Kaup24.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee