Eesti uudised

Ilmar Raag lahkub mõne kuu pärast ametist (5)

Mattias Tammet, 12. mai 2016, 14:41
Ilmar RaagFoto: MATI HIIS
Seoses missiooniga Malis lahkub Valitsuse strateegilise kommunikatsiooni nõunik Ilmar Raag suve lõpuks ametist. Asendajat talle veel pole – ja ka paljud teised detailid on ebaselged.

Kaitsevägi palus Raagil Malisse kaasa tulla peamiselt tema prantsuse keele valdamise tõttu, kuna see on Mali riigikeel. (Kõige levinumalt, umbes 80%, räägitakse riigis aga Bambara keelt.) Samuti on Raag ka varem Kesk-Aafrikas operatsioonil abiks olnud. Raag peaks esialgse informatsiooni kohaselt missioonile sõitma augustis ning naasma poole aasta pärast. “See ei ole veel päris selge. Asjadest, mis ei ole veel selged, vähemalt mina ise ei saa rääkida,” ütles Raag Õhtulehele. "Ma olen juba 15 aastat reservohvitser ja alati kui kaitsevägi kutsub, siis ma lähen," lisas Raag siiski. 

Valitsuse pressiosakonna juhataja Helin Vaher ütles, et Mali missioon ja Ilmar Raagi tööpostilt lahkumine on plaanis olnud juba veebruarist. Ametikoht Raagi lahkumisega ära ei kao, ent asendajat veel leitud pole. Enne Raagi pidas sarnast ametikohta Uku Arold. 

Eesti osaleb praegu kahel missioonil Malisse. Esimene neist (EUTM) on Euroopa Liidu treeningmissioon, kus kaitseväelased õpetavad välja Mali kaitsejõude. Missioonil osalejad lahingutest osa ei võta. Samas on käimas ka ÜRO rahuvalvemissioon MINUSMA, kus osaleb samuti kümme kaitseväelast. ÜRO rahuvalvemandaat kehtib küll juuni lõpuni, ent võib kuuluda pikendamisele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee