Eesti uudised

GAASISEADE VIIS TAAS LAPSED HAIGLASSE: Põhja-Tallinnas said kaks väikest last õhtuse vanniskäigu ajal vingumürgituse (13)

Toimetas Geidi Raud, 12. mai 2016 09:43
Foto: Liis Vaksmann
Eile õhtul kella 21.33 ajal teatati Põhja päästekeskusele, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval on kortermaja ühes korteris hakanud tavapärase õhtuse vanniskäigu ajal halb 1,8-aastasel ja 4,7-aastasel lapsel. Väiksem laps hakkas suisa teadvust kaotama. Korteris kasutati vannivee soojendamiseks gaasiveesoojendit.

Pereema kutsus koheselt kiirabi ja päästjad ning avas korteri aknad. Lapsed viidi Lastehaiglasse kontrolli, kus neil tuvastati vingumürgitus ja nad jäeti ööseks haiglasse jälgimisele.

Põhja-Tallinnas on olnud selle aasta jooksul mitu lastega juhtunud ülirasket õnnetust, mis on saanud alguse gaasiveesoojendi kasutamisest. 

Kui kodus on gaasiveesoojendi, soovitab päästeamet kindlasti elamisse soetada õhust vingugaasi (CO) taset mõõtev vinguandur. "Kui teil on kodus gaasiveesoojendi ning te tunnete peale vannis või dušši all käimist uimasust ja iiveldust, soovitame kindlasti gaasiseadmed üle kontrollida selleks volitatud gaasiseadmete eksperdil. Kuna vingugaas on lõhnatu, värvitu ja maitsetu, on ta äärmiselt ohtlik ja võib inimese tappa või põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi," märkis Põhja päästekeskuse pressiesindaja

Samal teemal

04.01.2018
JÄRJEKORDNE VINGUGAASIMÜRGISTUS: Kokku kukkunud 15aastast poissi aidanud meedikud vajasid samuti abi
18.05.2016
Selgus kaks last vingumürgitusega haiglasse viinud gaasiõnnetuse põhjus
14.05.2016
Miks gaasiõnnetused just nüüd järjest juhtuvad?
24.04.2016
Tallinnas asuvas kortermajas plahvatas gaasiseade