Eesti uudised

Rattaga ülekäigurajale sõitnud laps jäi auto alla (2)

Jaan Väljaots, 12. mai 2016 06:00
VALUS ÕPPETUND: Rattur peab jalgratast ülekäigurajal käekõrval lükkama või ootama, kuni autod on mööda sõitnud. Foto: Jaan Väljaots
Eile hommikul kell 7.47 sai Tallinnas Randvere teel Oblika bussipeatuse juures ülekäigurajal autolt löögi noor jalgrattur. Kiirabi viis 11aastase poisi tervisekontrolliks haiglasse, teatab politsei pressiteenistus.

Esialgse info põhjal sõitis poiss ülekäigurajale rattaga ega tulnud sadulast maha. Sõiduautot Škoda juhtinud naine oli kaine.

Põhja prefektuuri avariiteenistuse vanema Tanel Pajumaa sõnul juhtub jalgratturitega praeguste soojade ilmadega kahjuks peaaegu iga päev õnnetusi.

"Jalgratturid unustavad talve jooksul sõiduvõtted ja kipuvad mõnikord liiga uljalt käituma. Autojuhid seevastu ei arvesta sellega, et peale jalakäijate tuleb ristmikel märgata ja teed anda ka ratturitele, kes liiklevad jalakäijatest kiiremini. Ja kui kokku saavad kahe poole valearvestused, ongi õnnetus käes," rääkis Pajumaa.

"Jalgratturitele tuletan meelde, et neil on ülekäigurada ületades vaid siis eesõigus, kui ületatakse teed, millele sõidukijuht pöörab. Aga igal juhul peab rattur enda tervise huvides veenduma, et autojuhid märkasid teda ja saavad tema kavatsusest aru." soovitas Pajumaa.

"Sõidukijuhtidel palume olla ettevaatlikud ja tähelepanelikud. Arvestage sellega, et eriti just noored ratturid võivad teha ootamatuid liigutusi. Ning kui lähenete ülekäigurajale, siis peab igal juhul tähelepanelik olema, isegi kui jalakäijaid pole parajasti näha. Meil kellelgi pole nii kiire, et ei saaks halva nähtavusega kohtades ja ülekäiguradade ees natuke kiirust vähendada ei saaks," lisas ta.

Tänavu on jalgratturitega juhtunud 30 liiklusõnnetust (mullu samal ajal 37), neist üheksa mais.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee