Maailm

Kohtunik: vägistamine on osa mustanahaliste kultuurist (75)

LISA KOMMENTAAR

Rebane 12. veebruar 2020 02:55
Nüüd siis nimetatakse seda kultuuriks. Miks meil siis ikka veel kultuursed inimesed vangis on?
Eino Taruk 11. veebruar 2020 17:25
nn. sallivates silmakirjariikides ei tohi nimetada vägistaja nahavärvi või päritolu. Sugu võib. :P
Muretu 11. veebruar 2020 10:53
Kui on tegemist vägistamiste varguste, tapmiste, oma ümbruse lagastamise ja avalikus kohas roojamisega, ei saa rääkida mustanahaliste kultuurist. See on kuritegevus.
Sellepärast ei tohigi kultuurisid ühte patta panna 13. mai 2016 09:21
iga rahvas viljelegu oma kultuuri omal maal.
Ellmar 12. mai 2016 21:34
12. mai 2016 21:02
Väärt lugu. Aitäh, Õhtuleht.

PETITSIOONI PETISED 12. mai 2016 16:56
TAHAVAD seekord ausa kohtuniku töölt kõrvaldada?
PETITSIOONI PETISED 12. mai 2016 16:54
TAHAVAD seekord ausa kohtuniku töölt kõrvaldada?
Markus 12. mai 2016 15:48
Kui neil on selline käitumiskultuur tuleb neile enne oma riiki lubamist viia läbi käitumisõpetus.Seda peaks tegema ülikoolid,kes võtavad õppima õpilasi erinevate käitumiskultuurid maadest.Praegu on meil nii,et mustad käperdavad bussis ja trammis noori tüdrukuid.Kui ühel kohalikul mehel see pilt vastu hakkab ja mustale vastu vahtimist annab, siis see mees käitub ju õigesti.Meil aga saab ta hoopis kohe rassisti sildi külge ja sellest hakkab pasundama terve ajakirjandus ja ta kaevatakse kohtusse? Vägagi võimalik,et teda karistatakse ka kohtus.
Meile tulevad võõrad peavad vastu võtma meie käitumisnormid aga mitte meie ei pea vastu võtma tulijate käitumiskultuuri(tust)
khm 12. mai 2016 17:04
Saksamaa juba korraldab koolitusi, kuidas naistele kultuurselt läheneda jne, ainult naised ise on võtnud immigrantide suhtes veel tõrjuvama hoiaku kui varem, st kuskilt peab see konflikt varsti avalduma hakkama.
jk 12. mai 2016 17:11
Kuid see võib olla neil äkki geenides mitte ainult kultuuris? Ka eri tõugu koertel on eri temperament, nii võib olla ka inimtõugudega.
sellega on kõik öeldud 12. mai 2016 13:16
need rahvad püsigu oma kodus. ja kõik. või muidu odin näitab suunda. kultuuri võib ja peab jagama aga sündsuse piirides.
See 12. mai 2016 12:44
on ammu teada tõde. 35 aastat tagasi Angoolas ( õpetasime neeguseid kala püüdma ) olles nägime tihti kuidas neegused suvalisi naisi vägistasid samas nn. " baaris " istudes. Need lojused ei hooli millestki ega kellestki.
Neegrite 12. mai 2016 12:23
lintšimine on osa meie kultuurist.
Olgem kultuursed ja tehkem seda võimalikult sageli.
? 12. mai 2016 13:44
Kas sa oled mingi siia rännanud jänki või, et siin mingist traditsioonilisest lintšikohtust räägid, seda oma kultuuriosaks pead? Põline eesti mees on juba sajandeid ikka pigem alandlik ja leplik pastel olnud, kes on võõraste ees koogutanud. Oli see siis saksa parun või Vene riigi tšinovnik. Või siis hilisemal ajal Moskva politrukk või tolle kohalikud karjeristid-kaasajooksikud. Vastu hakkamine ning omakohtu mõistmine ja karistamine on olnud pigem ikka harv erand, mitte reegel.
Neegrite 12. mai 2016 14:21
lintšimine on osa valgete inimeste kultuurist. Vabanenud orja mentaliteet on meil tõesti visa kaduma, aga asjast võib asja saada kui teha sellest kunstisündmus. Saab arendada täiesti uusi vorme ja võimalused selleks on piiritud ( neeger purgis, neeger trammis, neeger jaanitulel ).
See ei ole uudis 12. mai 2016 12:03
Sellist sõna nagu vägistamine , bantu keeltes puudub . Mõiste vägistamine on tulnud valgetelt , neegritel ongi sex vägivaldne , nagu loomadel . See on ammu teada aga valged jätkavad oma lolli võltsi ja valgeid hukutavat poliitkorrektsuse mängu . Kui oskate Soome keelt , siis lugege http://magneettimedia.com/miksi-afrikka-ei-menesty/
JUSS 12. mai 2016 14:04
Filoloogiast võib leida muidki huvitavaid asju. Tosina aasta eest kuulsin sellist omapärast filoloogia alast nalja, rääkija oli muuseas mingi kõrgharidusega spetsialist. Jutt läks erinevate rahvaste sõnavarale, hinnangute peegeldumises nende sõnavaras. See spets juhtis meie tähelepanu sellele, et vene keeles puuduvat töö kui sellise tähistamiseks omaette eraldi sõnatüvi. Olevat vaid tuletised teistest sõnatüvedest. Rabota - see olevat edasiarendus sõnatüvest rab (ori) või rabstvo (orjus). Teie tööd tähistav sõna on teatavasti trud. Ilmselt tuletatud omadussõnast trudno (raske)
JUSSILE 12. mai 2016 14:20
Vene keeles on ka sõna narod , st. rahvas saanu oma tähenduse alles kuskil 19 saj. teisel poolel . Sõna algvariant , na rod oli hoopis sõimusõnasarnane .
vastulause 12. mai 2016 11:45
Olles elanud araabia maas mõne aja ( 2aastat ) , väidan et see vägistamiste kultuur on loll mula.
Vanasõna 12. mai 2016 12:00
Üks räägib aiast, teine aia august!
Miks sa meile näiteks Jaapani või Nepaali kultuurist ei jutusta? Võimaooride omast. Antud leheloos ei räägita ju mitte araabia maade, vaid Aafrika lõunaosa mustade tavadest ning traditsioonidest. Miks sa ühte teisega samastada üritad? Või on ehk asi georgraafia tundmises?
Muidugi! 13. mai 2016 03:46
Sest kui mingi araabia nolk kipub väärkast perest araabia naist või tüdrukut vägistama, siis maksab ta selle ees eluga. Naise perekond ning suguvõsa peab sellise häbipleki maha pesema süüdlase, suguvõsa au teotanu verega. Tõsi küll seejuures hukatakse enamasti ka häbistatud naine ise jah. Või kui lugu jõuab kaadi kohtu ette, nähakse selles abielurikkumist, mis tähendaks kividega surnuksloopimist. Tõsi küll, mõnes liberaalsemas araabiamaas kive ei pilluta ning pirdutakse vaid 80 nuudihoobiga. Kuid seegi vähendab vägistamise indu.
Aga mis peaks kiima täis araablast enda kihu tagasi hoidma lollide eurooplaste maal, kus pole ei aumõrva, hukkamist ega isegi nuudihoopegi mitte? Pealegi ei arva ka Allah uskumatu vägistamist patuks. Kus kohtunikud ja prokurörid räägivad seaduse mittetundmisest ja erinevatest tavadest, kus poliitikud jahuvad pühast multikultist ning lõimumisest, avamusliidrid kutsuvad aga üles sallivusele. Kus karistatakse hoopiski protesteerivaid oma inimesi kui "vihakõnelejaid", kuid vägistajad saavad vaid tingimisi või vaid lühiajalist eurivanglat.

eem 12. mai 2016 11:41
Mil sai vägistamine kultuuriks?
See ikka kuritegu
to eem 12. mai 2016 13:00
Kultuur on hoopis laiem mõiste, kui mõnele eurooplasele tundub.
Näiteks kuulusid foiniiklaste kultuuri juurde inimohvrid Baalile. Samuti tõid inimohverid ka konkisdatooride-eelsed Kesk-Ameerika indiaanlaste kõrgkultuurid. Vanad iisraellaed ja hilisemad araablased praktiseerisid abielurikkujate kividega suruksloopimist. Mõnede Siberi rahvaste juures on suurimaks külalislahkuseks külalise magamapanemine omaenda naise juurde. Mõned põhjarahvad eitavad pesemist (kes peseb end veega, see peseb maha oma õnne!) Mõnel pool on olnud aktspteeritav inimese liha söömine j.n.e.
Markus 12. mai 2016 16:05
Veel enne seda elasid inimesed koobastes ja käisid ringi suvel alasti ja talvel loomanahkades,paaritusid grupiviisiliselt,sõid toorest veel auravat liha jne.. Tänapäevaks on aga sellest ajast möödunud mitukümmend tuhat aastat ja meie piirkonna inimkultuur on jõudnud 21-messe sajandisse.
to Markus 12. mai 2016 16:37
Aga eespool kirjeldatud kombed (kividega surnuksloopimine, pesemiskartus, külalisele oma naise akkumine j.n.e. on mitmes paigus au sees veel tänapäevalgi. Mille alusel sa seda metsluseks ning meid jällegi kõrgkultuuriks arvad? Nemad mõtlevad pigem vastupidi. Kummal on siis õigus? Ja kas kõik meil aktsepteeritav ongi ikka see kõrgkultuur? Näiteks grupiseks ja grupiabielud, kurjategijate poputamine, pedeabielud j.n.e.
! 12. mai 2016 13:52
Ka vägistamist on kultuuri osaks upitatud, seda seadustatud ning propageeritud. Teise maailmasõja ajal üks Moskva ideolooge, sakslasi patoloogiliselt vihkav juudisoost nõukogude kirjanik Ilja Ehrenburg kutsus ametlikes rinde-ajalehtedes punatähelisi "Euroopa vabastajaid" üles saksa tsiviilisikutega võimalikult toorelt ning julmalt käituma, et sakslasele kõik nende poolt tehtu omakorda topelt tagasi teha. Eriliselt pööras ta oma üleskutsetes tähelepanu just saksa naiste vägistamise vajadusele, seda selleks et "murda saksa naiste ülbe rassiuhkus"!
Täpselt samasugust asja 12. mai 2016 11:24
Küsiti mingilt USA kõrgelt tegelaselt Saudi Araabia kohta, ning USA ütles, et "need on nende kohalikud traditsioonid". Vahe on selles, et üks ütles mõtlematta, teine ütles välja ametliku seisukoha kuidas asjasse suhtuda.
leo 12. mai 2016 11:18
Eks meie kodukootud feministid - toloristid peavad kõige olulisemaks ikka vist seda rahakest - kui valitsejatele järele ei kooguta, on raha ka vähem. Nii oli see juba nõukogude ajal - kuskil seal Taga - Kaukaasias pidi kolme kepi eest saama kasuka. Nojah, stagnaaeg
!!! 12. mai 2016 10:59
Vaat nii, valged feministid. Ei mingit pipardamist. Ärge unustage vanasõna, et targem pidavat järele andma. Ja et külalise vastu tuleb viisakas olla, teda mitte solvata.
Vanasõna 12. mai 2016 10:55
Tõde on ikka valus kuulata!
jaak 12. mai 2016 10:44
aga milleks sellist kultuuri siia tuua, las elavad omal maal, varsti te alles näete milleks nad võimelised on
to jaak 12. mai 2016 10:56
See ongi siis palju reklaamitud multi-kulti! Lõimumine aafrikalikus poosis.
pede2003 12. mai 2016 10:06
Ei tea täpselt mis asjaoldel ja kuidas, aga indiaanlastel lubatakse USA's kasutada hallutsinogeenset kaktust rekreatsionaalsel eesmärgil kuna see on osa nende kultuurist. Teisi võib oodata tarbimise ja omamise eest trahv-vangla. Selle süsteemi alusel saaks hakata Eroopas lubama Aafriklastel vägistada. Valged Euromehed teo eest läheks kinni.
asjaolud 12. mai 2016 11:34
Pea nüüd hoogu! Indiaanlane on USA põlisrahva esindaja nagu eestlane Eestis. See kaktus on põlisrahva kultuuri osa ja lubatud põlisrahvale aga mitte sisserändajale. Neeger on Euroopasse sisserännanu ja seega on tema vägistamised siin kuritegu. Vägistamist loetakse kuriteoks ka põliseurooplaste puhul, sest vägistamine ei ole valgete eurooplaste kultuuri osa.
Igati loogiline 12. mai 2016 10:01
Kuid sellisel juhul palun aksepteerida ka asjaolu, et mustadele molli sõitmine on osa meie ossikultuurist. Kes oleme meie, et taunime ossikultuuri? Äkki on ka sellel subkultuuril omaette nähtusena eluõigus? Mis õigus on meil näiteks illegalsete immigrantide vägistamis- ja looderdamiskultuuri tunnustada ja seda teist kultuuri mitte? Ja muud taolised kysimused.

Andres , vastuseta kiri: 12. mai 2016 09:47
Lp. linnavalitsus ja Urmas Klaas.
Kust olete omale võtnud õiguse asustada Tartusse inimsmuugeldajate "kaupa"? Mina, minu isa ja vanaisa ei ehitanud oma kodu-Tartut selleks et see asustada aafriklaste või Lähis-Ida moslemitega. Vanaisa kaitses oma kodu Vabadussõjas. Ka Rõivasel ja tema, Mercheli käes märja kaltsuna toimival, valitsusel puudub mandaat selliseks tegevuseks! Tartus juba elasid Jaamamõisas vietnami illegaalid. Nüüd siis panustate maksumaksja raha inimkaubanduse kuritegelikku ärisse!? Ei, ja veelkord EI ! Eestimaa, eestlased ja Tartu ei võlgne Aafrika aafriklastele ega moslemitele midagi! Oodin , kaitse meid! Rindejoon on juba Belgias, ja aina läheneb. Ajaloolasena teate hästi, millega tuleb selle eest kord maksta.
heino 12. mai 2016 10:34
läksin kodulinna Tartusse ja kõndisin läbi kesklinna. Ma ei saanud aru, et kuhu ma siis nüüd läksin. Konkreetselt 10 täiesti musta meest (erinevat), iga mees kõndis oma suunas ja ajas mingeid oma asju (MIS ASJU?!). Ja see ei olnud naljakas, mis värk?!? Tekitas tegelikult kõhedust.
Õõvastav 12. mai 2016 09:13
Meie alandlikult, Brüsseli Araabia rahaga äraostetud ,Euroopat moslemitega üleujutavate korruptantide kintsu kaapav valitsus, toob ka meie riiki, vastu rahva tahtmist, sisse seda moslemi saasta!
Plandaator 12. mai 2016 09:11
Ja teevad tööd ainult piitsa ähvardusel.
ja nagu alati 12. mai 2016 09:05
karju rassist ja sa oled dialoogi võitnud.
Nagu tavaliselt: 12. mai 2016 16:56
123 12. mai 2016 08:52
Tõe rääkimine on ikka poliitkorrektsete limukate arust olnud taunitav tegevus, kui see ei sobitu nende soovmõtlemisele sarnase maailmapildiga.
mees 12. mai 2016 08:48
Jeeee!!! Me peame ju nende kultuuri omaks võtma, ja saame piiramatult võõraste naistega vahekorda. Mõnna... Ega selles midagi halba ju pole. Iivet vaja tõsta.
anu 12. mai 2016 10:45
soovin,et nad su tytre ja naise vägistaks
12. mai 2016 11:34
ära kurja soovi, tavaliselt tuleb see ringiga tagasi
Mida ta valesti ütles? 12. mai 2016 08:44
Seda, mis ei sobi siinse liberaalse kultuuriga tegelastele.
Paraku rääkis ta tõtt ja meil levitatavad valed jääad selle tõe ees häbisse ja jäävad mannetuks katseks näida tõena.
Selline tegevus on neil liiga tavaline ja muutunud nende kultuuri osaks ... se ei tähenda, et iga selle mandri kodanik nii käituks - ka kõik eestlased ei kanna endas meie Eesti kultuuri ja väärtusi.
Rassism või mitte. 12. mai 2016 08:41
Aga apartheidi ajal oli LAV-s kord majas.Ka majandusstatistika näitab,et needsamad apartheidi all kannatajad elasid materiaalselt tunduvalt paremini.
Sama oli ka teistes Aafrika maades koloniaalvõimu ajal.
Poliitkorrektsus võib väita,mida tahab,aga kuivade arvude keel sellest ennast kõigutada ei lase.

Raiks 12. mai 2016 08:41
Vaat see kultuurilops tuleks juure pealt maha raiuda
konsa 12. mai 2016 08:37
Kohtunik: vägistamine on osa mustanahaliste kultuurist
.-.-.
ttü'is oli hilja aegu AAFRIKA PÄEV,
millega see lõppes, ei tea.
ilmselt nais huvilised ootavad innukalt järgmise aasta aafrika päeva
vanaema 12. mai 2016 09:52
9 kuu pärast saab näha, millega see rõõmus sündmus lõppes.
euru 12. mai 2016 14:08
Pigem avastati peale pidustust peiteaja möödudes plahvatuslikku suguhaiguste kasvu.
Enduser 12. mai 2016 08:26
Et selle uudisega siis valmistatakse meid ette saabuvaks ja juba siinolevaks reaalsuseks.
rainz 12. mai 2016 08:22
konstateerin fakti-neeger on neeger! Tõenäoliselt olen kah rassist! Uhkelt edasi! Olen uhke eesti üle! Tunnen häbi... Aga sellegipoolest rassist anyway!
ja toimivaks. 12. mai 2016 07:58
Kui piisav arv matse on peadest eemaldatud, siis saab see ka kultuuriks.
vihakõne 12. mai 2016 07:52
Ei räägi nii Merkeli külalistest.
on 12. mai 2016 18:14
see siis vihakõne kui ma lasen vägistajal riista ära raiuda ja kui peded ajavad oma joru ja ka saatkonnad eesotsas kanada jms. teevad märke,et laske koolides pedendus vabaks ja peab lastele rääkima teisi võimalusi alternatiiviks abielule...mõistus ei võta kui kaugele minnakse sopaga...neist pededest pole ju kasu vabariigile üldse,nende pärast jäävad sündimata meie kodanikud kes tulevikus riiki peaks...see pole vihakõne,ma konstateerin fakti lihtsalt ,et kui ma kuulen lastelaste käest,et keegi selline on rääkinud ja propageerinud säärast pedendust, siis raiun vana kombe kohaselt riista kirvega maha.ka neegr veri on punane,tean omast käest.
konsa 12. mai 2016 07:44
Kohtunik: vägistamine on osa mustanahaliste kultuurist
.-.-.-
kas mitte tallinaülikool toob meile KULTUURI RIKASTAMIST juurde
töll 12. mai 2016 07:37
Lisaks odini sõdalastele tuleb luua memmede jõuk, kes tegeleb mustanahaliste grupivägistamisega, et neile koduseid mugavusi pakkuda.

7.päeva adventist 12. mai 2016 07:37
Kahju,et kristlikud rahvad ei soovi oma heaolu nimel oma islamisaatoritest valitsusi otseses mõttes hävitada,siis hävitavad massoonid hoopis neid,kehtestavad pühapäevaseaduse ja kõigile vöötkood ihule.
naised 12. mai 2016 07:36
ju ise toovad neid musti siia, ju siis on rahul sellise eluga.
12. mai 2016 08:20
Mõni toob, ega selle pärast kõik naised süüdi ole, nii palju võiks loogikat ikka olla.
viimased uudised 12. mai 2016 09:05
Rootsis üks sotsimamma võttiski pagulase endale kostile, aga see läks varsti peretütart kabistama. Samas Austrias vägistas 42-aastane moslemist mees 4-aastase kohaliku tüdruku. Tüdruku vanemad olid pagulase lapsehoidjaks võtnud. Nii loll annab ikka olla.
12. mai 2016 07:33
Aga meil rääkis Kert Valdaru intervjuus, et nad on samasugused nagu meie, meil on neist vale ettekujutus, me peame nad enda juurde võtma....jne.jne. Kui meie nad enda toita-katta võtame, siis ei oleks ju palju tahta, et nemad võtaks meie kultuuri omaks, aga seda ei juhtu, ei ole kusagil juhtunud!
seega 12. mai 2016 07:32
tuleb neil multikultireegli järgi lubada oma kultuuri siin viljeleda ja naised peavad oma suu kinni hoidma ja burkat kandma
Aus kohtunik! 12. mai 2016 07:23
Lihtsalt sattus üks aus kohtunik , kes jama ei aja. Seal ongi vägistamine kultuuri osa!!
Poliitika 12. mai 2016 11:40
Küllap see Shutte tahtis kohtunikku kompromiteerida ja ametist tõugata millegi pärast ja siis avalikustaski eravestlused ja rebis kontekstist välja . Kui ta sellist sõnakasutust taunis eks maininud siis kohe seda kohtunikule et nii väljenduda pole korrektne.
eurooplane 12. mai 2016 07:19
Meie poliitkorrektses maailmas tohib neeger valget vägistada (väike pisiasi, harjute ära) kuid vägistamisest avalik rääkimine ning statistika tegemine on räige rassikuritegu, selle eest pannakse vangi.
12. mai 2016 08:39
"õige käitumine" tuleb ju selgeks teha juba imikutele
jants 12. mai 2016 07:07
Loomadele ei tee kahjuks ka mingi haritud kohtunik selgeks,et nii ei tohi inimestega käituda.Umbes sama kui lambakarjast eraldamata jäärtalled hakkavad kohe kui sugutung reaalselt toimima on võimeline oma õdesi,tädisi ja ka emasi ahistama...Aafriklastega sama,seepärast nad sigivadki ohjeldamatult ja rumal valge inimene võtab seda tõugu veel omale lemmikloomadeks.Kuniks ise samas seisundis,aga kaevata pole ka kellelegi.Seepärast idaeurooplased selle niggerinunnutamise vastu ka on,lääne turakad aga nimetavad seda rassismiks.No ei meeldi kõigile ei pärdikud ega šaakalid,mis teha.

Juulius 12. mai 2016 06:27
No kas siis vägistamine ei ole osa kultuurist? On ju! Vaadake, mis eelmisel suvel ,sügisel ja talvel toimus Euroopas. Tuletage meelde kas vôi Soome peaministri noort sugulast.
12. mai 2016 07:29
Meie kultuuris on ka vägistajatega käitumiseks omad reeglid juba ammusest ajast, kas meil on õigus oma kultuuri traditsioonide järgi talitada?
aafrika 12. mai 2016 06:17
must manner on hukas,neid on liiga palju seal,voimult tuleks kukutada koik mehed ,naised barikaadidele ja kui muud ei aita siis vist tuleks votta vastu kohustuslik steriliseerimine.Ehk siis saavad ka teisd rahvad rahu.