Eesti uudised

Reaktiivlennukid lendavad üle nelja Eesti linna (22)

Toimetas Geidi Raud, 11. mai 2016 16:09
USA õhuväe hävitaja F-15CFoto: AFP / Scanpix
Homme teevad Eesti õhuväe ja õppusel Kevadtorm osalevate liitlaste lennukid demonstratsioonlennu üle nelja Eesti linna.

Plaani kohaselt lendavad keskpäeval üle Tartu kaks Eesti õhuväe reaktiivlennukit L-39, kaks USA õhuväe hävitajat F-15C, kaks Poola õhuväe ründelennukit Su-22 ning kaks Suurbritannia kuningliku õhuväe hävitajat Eurofighter Typhoon.

Veerand tundi hiljem lendab sama grupp madalalt üle Taara linnaku Võrus. Seejärel jäävad Eesti ja Briti lennukid õppuse alale, aga USA ja Poola lennukid lendavad üle Pärnu ning Tallinna tagasi Ämari lennubaasi.

Ülelennud toimuvad orienteeruvalt 1000 jala ehk umbes 300 meetri kõrgusel, ainult Võru Taara linnaku kohal võivad lennukid lennata madalalamalt.

Eesti õhuväe reaktiivõppelennukid L-39 on mõeldud eelkõige pilootide, sihitajate ning taktikaliste õhutulejuhtide koolitamiseks ja treenimiseks.

Muudetava tiibade geomeetriaga ründelennuk Su-22 on nõukogude päritolu, kuid oluliselt moderniseeritud õhusõiduk. Seda tüüpi lennukid on peamiselt mõeldud maapealsete sihtmärkide õhust ründamiseks.

Neljanda põlvkonna hävitajat F-15 peetakse tänapäeva kõige edukamaks hävitajaks. Väidetavalt on lennuk saavutanud õhuvõitlustes üle saja võidu ning seda pole kordagi alla tulistatud.

Eurofighter Typhoon on üks maailma moodsamaid lahingulennukeid. See on kahe mootoriga mitmefunktsiooniline hävitaja, mis tähendab, et võib täita hävitaja, ründelennuki, vaatlus- ja luurelennuki ülesandeid.

Samal teemal

04.08.2017
Ämarisse saabusid USA ründelennukid ja kopterid
13.05.2016
Vene meedia: USA luurelennukid tiirutavad Kaliningradi oblasti lähistel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee