Tarbija

Soome leht: soomlased sõidavad viinarallile Tallinna asemel Läti Valka (37)

Õhtuleht.ee, 11. mai 2016 15:47
Vägijookide varujad.Foto: Alar Truu
Kui seni on Soome turistide viinaralli sihtpunkt olnud Eesti, siis nüüd "hamsterdavad“ soomlased vägijooke hoopis Lätist, kus pärast aktsiisitõusu Eestis on hinnad palju odavamad, kirjutab Soome ajaleht Ilta-Sanomat.

Läti ja Eesti piiril aastaid tühjalt seisnud piiriehitised on leidnud omale uue rakenduse. Eesti ettevõte Alko1000 rajas hiljuti Läti poole sisse kaks suurt kauplust, neist esimese Valka, ning need on spetsialiseerunud alkoholimüügile. Uus äri osutus kohe edukaks.

Samal teemal

Eestlased avastasid, et piiri taga saab alkoholi tunduvalt odavamalt kui Eestis, ning kui Eesti tõstis aastavahetusel kange alkoholi aktsiisi, siis napsiostjate vool Läti poolel tegutsevatesse kauplustesse aina kasvas.

Alko1000 müügijuht Meelis Reiljan rääkis Soome lehele, et lisaks eestlastele on ka soomlased Läti Valka kauplused üles leidnud. Poes ostleb päevas sadu kliente, kellest soomlasi on 15-20 protsenti.

„Suurem osa kliente on eestlased, kuid soomlaste osakaal kasvab päevast päeva. Mõned sõidavad Tallinnast Valka ning kui ostud tehtud, sõidavad Tallinna tagasi,“ rääkis müügijuht. Osa seltskondi saabuvat vägijooke ostma väikebusside või suuremate bussidega. Soome leht kirjeldab, et vahemaa Tallinna ja Valka vahel on ligi 230 kilomeetrit ning reis võtab aega umbes seitse tundi.

Teine Alko1000 pood avati endises piiripunktis Ainažis, Via Baltica veeres. Õhtul oli poes ligi sada ostjat, neist kuni 40 soomlased. Reiljan usub, et aja jooksul kujuneb nende pood omalaadseks turismimagnetiks ka Pärnu kandi suvitajatele.

Müügijuht märkis, et soomlased kulutavad nende poes ostudele märgatavalt rohkem raha kui eestlased. Kõige väiksem summa, mis soomlased alkoholi ostmiseks kulutavad, on 100 eurot, kinnitas Reiljan.

Eelmise nädala lõpul tehtud hinnavõrdluse järgi saab Lätimaalt kastitäie õlut kolm eurot odavamalt kui Eestist. Kümme pooleliitrist Viru Valget maksis 12 eurot vähem kui Tallinna SuperAlkos. Vähemtuntud brändidel oli hinnaerinevus suuremgi.

Müügihitiks on soomlaste seas aga viski Jim Beam ja rumm Captain Morgan. Õlledest lähevad kõige paremini A. Le Coq, Sandels ja Saku Kuld, aga ka longerod on põhjanaabrite suured soosikud, kirjeldas Alko1000 müügijuht.

Jookide hinnavõrdlustabelit vaata SIIT!

Samal teemal

22.06.2016
HOOP ETTEVÕTTELE: hüppeline aktsiisitõus ja Vene sanktsioonid kärpisid Liviko käivet
20.06.2016
Majandusekspert: aktsiisitõusud ohustavad meie konkurentsivõimet
29.02.2016
TV3 VIDEO | Kas Läti muutub eestlastele viinaralli paradiisiks?
09.04.2015
Soome meedia: Eesti tõstab alkoholiaktsiisi – kas viinarallil on lõpp?