Eesti uudised

Liiga tihe ajakava: president Ilves jättis andekad koolinoored pika ninaga (24)

Karoliina Vasli, 11. mai 2016 06:00
SAMAL AJAL TALLINNAS: ­President Toomas Hendrik ­Ilvesele andis möödunud reedel Kadriorus oma volikirjad ­Tallinnas resideeriv Moldova ­Vabariigi suursaadik Inga ­Ionesii. Ametliku osa lõppedes leiti aega juttu puhuda ja kohvi juua.Foto: Vabariigi presidendi kantselei

Koolinoorte ajaloovõistluse patroon Toomas Hendrik Ilves õpilasi auhindama ei jõudnud ega edastanud isegi videotervitust. Riigipea oli hõivatud Moldova suursaadiku võõrustamisega.

Möödunud reede pärastlõuna Tartus haridus- ja teadusministeeriumi suures saalis – iste­kohad on täis viksis riietuses õppureid ja õpetajaid. Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate selts tõmbab joone alla juba 17. aastat korraldatavale õpilaste ajaloo uurimistööde võistlusele, mille populaarust näitab seegi, et kokku esitati ligi 90 tööd.

Tublimatel surub kätt ja annab auhinnad üle Tartu linnapea ­Urmas Klaas. Ent midagi on pildil valesti. Paljud väikekoolide õpilased ootasid enim, et saavad suruda president Toomas Hendrik Ilvese kätt. Just Eesti vabariigi president on võistluse patroon, sest omal ajal sai üritus alguse toonase riigipea Lennart Meri eestvedamisel.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee