Maailm

Kreeka raha voolas Saksa- ja Prantsusmaa pankadesse (9)

Õhtuleht.ee, 11. mai 2016 06:00
MIKS NII? Pangasabas seisvate Kreeka vanainimeste asemel päästeti maksumaksja rahaga suurpanku. Foto: AFP / Scanpix

Kreekale on makstud toetusraha aastaid, kuid vaid tühine osa sellest on eesmärgini jõudnud. Suurem osa rahast kulus Euroopa Liidu suurriikide, Saksamaa ja Prantsusmaa pankade päästmiseks, kirjutab Soome Taloussanomat. "See ei kõlba kuhugi, kui euroriigid peavad kollektiivselt kinni maksma erapankade tehtud valeotsuseid," ütles Iltalehtile parlamendisaadik Sampo Terho.

Kreeka kriisitulekahju kustutamisesse on uputatud sadu miljardeid eurosid. Raha on jõudnud Kreekasse, kuid pole seal püsinud ega riigi eelarvet turgutanud. Kärmelt on enamik sellest pööratud Saksamaa, Prantsusmaa ja isegi Suurbritannia suurpankade kontodele, et need vee peal püsiksid. Kui päästetoimingud algasid, oli

Kreekal suurpankades hapuks minevaid võlgu 150 miljardit eurot. Ei ole enam. Kreekal on küll kaelas umbkaudu 300miljardiline võlakoorem, kuid valdavalt mitte enam erapankadele – nemad on limpsinud abirahalt koore ja võivad rahulolevalt nurru lüüa. Kreeka päästmisest ollakse aga sama kaugel, kui mitte kaugemalgi kui kriisi alguses.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee