Eesti uudised

GALERII | VÕIDUPÄEV RAADIL: punaste nelkide sülemid ja üha pikemaks venivad Georgi lindid (33)

Arvo Uustalu, 9. mai 2016, 14:26
Foto: Aldo Luud
Täna ennelõunal kogunesid venekeelsed rahvamassid traditsiooniliselt Eesti Rahva Muuseumi väravate ette, et tähistada punaarmee kangelaslikku võitu.

Tartu Pronks-Aljoša juurde tuldi nii jala, auto kui ka tellitud bussiga, lauldi patriootilisi laule, mille saatel vallutati sõbralikke naaberrike, söödi katlasuppi, tantsiti ja nagu enne lahingut, võeti ka tops viina.

Vene kultuspüha avalöök anti juba pühapäeva õhtul, kui okupatsiooni ülistavale mälestusmärgile asetati esimesed lilled ja küünlad. Kuigi tänavu sattus võidupäev tööpäevale, vooris rahvast kohale nagu murdu: üksikud medaleid kandvad eakad võitlejad, palju täisjõus inimesi ning väikeseid lapsi.

Perealbumi tarvis tehti fotosid ja vändati Aljoša ees mobiiliklippe. Muu hulgas lauldi ka populaarset laulu „Härrad ohvitserid“, millega ülistati Afganistani rahva vabastamist Vene armee poolt.

Kella üheks hakkas rahvapidu raugema ning viimased oranž-musti Georgi linte kandavad külalised tõmbasid otsi kokku. Ühe linti kohendava eaka veterani sõnul on Georgi lindid rahva rinnal iga aastaga üha pikemaks läinud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee