Eesti uudised

Koeraomanikud terroriseerisid kassiga jalutanud naist (11)

Toimetas Geidi Raud, 8. mai 2016 09:11
Foto on illustreeriv.Foto: Aldo Luud
Kolmapäeva õhtul helistas Tallinna munitsipaalpolitsei infotelefonile naisterahvas, kes väitis, et on sattunud kahe koeraomaniku terrori ohvriks.

"Tulin koos külas olnud sõbranna ja kassiga maja õue jalutama. Kass oli ilusti rihma otsas," selgitas naine. "Äkki ilmusid nurga tagant kaks noort naist, kummalgi koer kaasas. Koerad olid ilma rihmata ja tormasid kohe kassile kallale," kirjeldas kassi perenaine.

Ootamatust olukorrast šokeeritud kassiomanik asus oma lemmikut kaitsma ja nõudis koerte keelamist, misjärel koerad ründasid ka teda.

Helistaja väitel naersid koeraomanikud lõbustatult ning asusid teda ja kassi terroriseerivaid koeri mobiiltelefonidega filmima. "Naljavideo" lubasid nad YouTube´i üles riputada.

Ilmselt mõjus koeraomanikele teade, et kõnega on informeeritud munitsipaalpolitseid, ja nad lahkusid.

Avalikus kohas koera või kassiga liikudes tuleb tagada inimeste ja loomade ohutus. Koera võib avalikus kohas jalutusrihma otsast vabastada või kandevahendist välja lasta vaid koerte jalutusväljakul.

"Teie lemmik võib olla distsiplineeritud ja armas, aga ometi näitab praktika, et ka kõige leebemad loom võib käituda äraarvamatult ning põhjustada raskete tagajärgedega olukordi. Teateid ilma rihmata jalutavatest koertest ja inimeste ehmatamisest ning terroriseerimisest on tulnud ka Nõmmelt ning Stroomi ja Paljassaare jalutusaladelt," rääkis mupo pressiesindaja.

Munitsipaalpolitseil on lähinädalatel plaanis teha pistelisi kontrollreide ilma rihmata koeraomanike tabamiseks ning selgitustöö tegemiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee