Hinnad all (Elmo Riig / Sakala)

Statistikaameti andmetel jäid hinnad aprillis eelmise kuu tasemele ning aastases võrdluses süvenes hinnalangus 0,8 protsendini. Euroalas suurenes hinnalangus esialgsetel andmetel teenuste hinnatõusu pidurdumise mõjul 0,2 protsendini.

Hinnad on odavnenud toorainete tõttu olnud languses ligi kaks aastat. Tegu on valdavalt eluaseme ja transpordiga seotud kulutuste ning toiduga, mis tähendab inimeste sundkulutuste vähenemist.

Samas palkade kasv on püsinud kiirena, mis kokkuvõttes viitab elatustaseme tõusule, kirjutas rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Kristjan Pungas.

Hindade langus suurenes aprillis peamiselt toidu odavnemise tõttu. Lisaks mõjutasid hinnataset kütuse kallinemine võrreldes eelneva kuuga ja kange alkoholi allahindlused.

Nafta on viimastel kuudel kallinenud ning seeläbi mõnevõrra kergitanud kütusehindu. Samas aastatagusega võrreldes on kütus ligi kümnendiku odavam. Gaasi ja soojuse hindade langus sel aastal jätkub hinnavalemist tingitud viitaja tõttu.

Viimaste kuude hinnaarengud on kooskõlas rahandusministeeriumi kevadise prognoosiga, mille kohaselt oodati selleks aastaks 0,3-protsendilist hinnatõusu.

Aasta esimesel poolel on hinnad languses ning teisel poolaastal hindade tõus kiireneb eelkõige odavnenud toorainetest tulenenud negatiivse panuse vähenemise ning väiksemal määral lisanduva tubakaaktsiisi tõusu ja teenuste kallinemise tõttu.

Jaga artiklit

1 kommentaar

I
inimkonnale  /   01:28, 7. mai 2016
https://www.youtube.com/watch?v=teTiwmd1IRk
Pauluse kiri koloslastele 1:Hümn Kristusele
15 Tema on nähtamatu Jumala kuju,
kogu loodu esmasündinu,
16 sest tema läbi on loodud kõik,
mis on taevais ja maa peal,
mis on nähtav ja nähtamatu,
olgu troonid või ülemused,
olgu valitsused või meelevallad -
kõik on loodud tema läbi ja tema poole.
17 Tema ise on enne kõike
ja kõik püsib koos temas
18 ja ta on oma ihu, koguduse pea.
Tema on algus, esmasündinu surnuist,
et ta kõiges saaks esimeseks.
19 Sest Jumalal on olnud hea meel
lasta kogu täiusel temas elada
20 ja lepitada tema läbi enesega kõik,
niihästi maapealsed kui taevalised,
tehes rahu tema ristivere läbi.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis