Maailm

Kim Jong-un edutab õe liidriks nr. 2 ja tsementeerib võimu (3)

Toimetas Kristin Aasma, 6. mai 2016 10:14
Põhja-Korea liider Kim Jong-un Lõuna-Korea pealinna Söuli vaksalis teleekraanil 6. mail 2016.Foto: AFP / Scanpix
Põhja-Koreas leiab aset aastakümnete tähtsaimaid poliitikasündmusi, kus riigi liider Kim Jong-un kindlustab oma võimu, edutades oma noorema õe riigis tähtsuselt teisele kohale. Toimub Põhja-Korea Töölispartei 7. kongress, mida pole peetud 36 aastat.

Detailselt lavastatud poliitikašõule koguneb tuhandeid delegaate, et toetada Kim Jong-uni mitteametlikku n.-ö kroonimispidustust. On arvatud, et riigi nooruslik diktaator Kim Jong-un tugevdab võimuhaaret ning edutab oma nooremat õde.

Samal teemal

29aastane Kim Yo-jong, "ülima juhi“ õde, on praegu partei keskkomitee asedirektor, kes vastutab propaganda eest, kirjutab telegraph.co.uk.

Poliitikavaatlejad usuvad, et kongress kinnitab naise ametikõrgenduse, võimalik, et partei keskkomitee juhiks ehk direktoriks. "On suur võimalus, et Kim Yo-jong edutatakse direktoriks, kuivõrd ta on rajanud endale teed aidates Kim Jong-uni üle kolme aasta,“ ütles Söuli Põhja-Korea uuringute ülikooli professor Yang Moo-jin Yonhapi vahendusel.

Põhja-Korea liidri õde on õppinud Šveitsis samal ajal kui vendki ning meedias on oletatud, et õde kandis hoolt nii venna päevakava kui ka tema moe ja soengu eest.

Peredünastias ja riigis oleks Kim Yo-jong pärast edutamist tähtsuselt teisel kohal. Kongressi kinnitus õe ametikõrgendusele n.-ö. tsementeerib venna võimu.

Samal teemal

31.05.2016
Põhja-Korea raketikatsetus läks jälle luhta
18.05.2016
Trump: soovin Põhja-Koreaga tuumaläbirääkimisi pidada
11.02.2016
Põhja-Korea hukkas armee ülemjuhataja
30.12.2015
Põhja-Korea diktaatori parem käsi Kim Yang-gon hukkus autoõnnetuses