Liisa Pakosta (TEET MALSROOS)

Täna ilmus Delfi Ärilehes lugu, kus Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse esimees Urmas Somelar väitis, et vanem kui 45-aastane inimene pole enam kuigi võimeline uusi töövõtteid omandama. See väljaütlemine ei meeldinud sugugi võrdõigusvolinik Liisa Pakostale, kes toonitab oma Facebooki kontol, et kedagi ei tohi vanuse tõttu halvustada.

"Urmas Somelar (RKAS) ütleb esmalt, et nad võtavad koristajateks tööle 25-45 aastaseid. Ajakirjaniku küsimusele, et miks sobib koristajaks ainult kuni 45-aastane, vastab Somelar: "Sest koristus on muutunud peeneks teaduseks, mida ja kuidas täpselt puhastada tohib. Siis on inimesed veel õppimisvõimelised." Esiteks on tööandja poolt nii piire seades tegu räige vanuselise diskrimineerimisega. Mitte kedagi ei tohi halvustada nende vanuse tõttu ja inimest tegelikult ikkagi lihtsama töö jaoks õppimisvõimetuks pidamine on halvustamine," kirjutab Pakosta.

Ta lisab, et kedagi ei tohi tööturult eemale tõrjuda üksnes vanuse tõttu - see on keelatud põhiseaduse, võrdse kohtlemise seaduse ja töölepinguseadusega.

"Põhjalas ja lääne poole kaotaks riigiettevõtte juht sellise avalduse peale ise töö, kuna on demonstreerinud oma täielikku õppimisvõimetust. Sest teiseks on peeneks teaduseks muutunud ka ettevõtete juhtimine. Ilmselt võiks nii mõnigi Eesti väga hea tippjuht siinkohal korraks luksuda, tippteadlastest, arstidest, inseneridest jne rääkimatagi," kirjutab Pakosta Facebookis

Urmas Somelar kommenteerib, et tal on väljaütlemise pärast kahju.

"Vabandan Eesti Päevalehele antud intervjuus tehtud väljaütlemiste pärast inimeste õppimisvõime ja keelebarjääri kohta. Annan omale aru, et hooletu sõnakasutusega olen tekitanud paljudes pahameelt ja sellele ei ole õigustust. Mul on kahju ja ma vabandan," sõnab Somelar. 

Võrdõigusvolinikule pahameelt tekitanud väljaütlemist on täismahus võimalik lugeda SIIN!

Jaga artiklit

81 kommentaari

R
Radist  /   02:30, 6. mai 2016
Pakosta ja Somelar on nii noored inimesed, et ei tea, mis aastakäigust alates võib
inimesi hävitama hakata. Mõlemad teoretiseerivad, aga pole kunagi kinos käinud.
Kui oleksid, räägiksid teist keelt. Perfektne maailm, kus ei tohi elada vanem kui
30-aastane, leiutati juba ammu ühes ulmefilmis. Tasub kaasamõtlemist. Treiler
https://www.youtube.com/watch?v=USADM5Gk9Gs
K
koristaja, see õige  /   00:58, 6. mai 2016
Koristaja ei tee teadust, vaid kasutab selle produkte. Aga piloodi palk sobiks küll. Mõlemal targad masinad, masinatest tuleb aru saada ja samuti õigeid nuppe käppida.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis