Maailm

VIDEOD | Tuulte meelevalda sattunud õhupallireisijad said tunda surmahirmu (5)

Toimetas Kristin Aasma, 5. mai 2016 13:13
Kuumaõhupall BerliinisFoto: Vida Press
Kuumaõhupalliga Berliini linnavaadet imetlenud turiste haaras surmahirm, kui tugeva tuule tõttu kippus õhusõiduk kontrolli alt väljuma ning ühel hetkel tundus, et pall lendab vastu maju, vahendas The Local Saksa meediat.

Samal teemal

Ajalehe Die Welt kuumaõhupall on saanud Saksamaa pealinna linnavaates traditsiooniliseks. Pall hõljub kesklinna kohal 150 meetri kõrgusel.

Üleeile tundsid aga õhupalli gondlis olnud paarkümmend turisti surmahirmu, sest pall sattus tuuleiilide meelevalda ning juba tundus, et see lendab vastu maju. Piloot soovitas reisijatel gondli põrandal lamada, kuni õnnestus lõpuks õhupall turvaliselt maa peale tuua.

Pealtnägijate sõnul inimesed gondlis karjusid, kui tuuleiilid õhupalli triivisid ning tugevasti gondlit kõigutasid. Üks õhupallireisija rääkis ajalehele Tagesspiegel, et ta tundis end nagu lennukis, kui see õhuauku kukub, kuid ütles, et lootis tehnikale.

Gondlis oli 11 Norra koolilast koos õpetajaga, kuus sakslast ja õhupalli piloot, kirjutas Bild. Kui pall oli maandunud, pudenesid esmalt kõnniteele nutvad ja šokis koolilapsed.

Õhupalli opereeriva firma sõnul pole õhupallireisijad kunagi ohus, kuid Berliini politsei on teisel arvamusel ning lennud ajutiselt keelanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee